Devětadvacetiletá lounská rodačka postoupila do semifinále přes Španělku Paulu Badosaovou, která kvůli zranění pravého ramena vzdala. Bývalá světová jednička zatím ani v jednom ze tří letošních finále neuspěla.

Plíšková zbyla v turnaji jako jediná z tria českých tenistek ve čtvrtfinále. Petra Kvitová vzdala kvůli žaludečním problémům a Barbora Krejčíková doplatila na pekelný program.

Česká tenistka Karolína Plíšková.
Peripetie s trenérem. Plíšková je před US Open v nejistotě, Bajin nemá vízum

Letošní vítězka Roland Garros odehrála v Ohiu během dvou dnů šest zápasů - tři ve dvouhře a tři ve čtyřhře. „Pro tělo je těžké, když končíte v jedenáct večer a začínáte v jedenáct ráno. Není v silách jakéhokoli sportovce jet šest zápasů během osmačtyřiceti hodin na sto procent,“ zlobila se na pořadatele Krejčíková. „Žádný sportovec není bezedný. Někde je limit a ten se u mě teď projevil v singlu i v deblu.“

Kvůli vyčerpání nemohla podat ve čtvrtfinále proti světové jedničce Ashleigh Bartyové optimální výkon. „Pocity mám hodně smíšené. Kvůli podmínkám, které tady pro mě udělali, jsem nemohla podat stoprocentní výkon. Z toho jsem zklamaná,“ hlesla.

Česká tenistka Karolína Plíšková v Montrealu.
Zapšklá Plíšková? Už ne. Čím jsem starší, prohry snáším líp, říká

Krejčíková se snažila apelovat na ředitele turnaje, ani to ale nepomohlo. „Byla jsem i za ředitelem. Řekl, že se snaží, ale nic se stejně nezměnilo,“ pokrčila rameny.

Stejný problém už zažila i na olympiádě v Tokiu, kde slavila zlatou medaili ve čtyřhře. Je dost možné, že se světová čtyřka v deblu bude muset v budoucnu přeorientovat na singl a debl upozadit. Jinak se situace nezmění.