Na dvorci Arthura Ashe se Plíškové nedařilo na returnu. V utkání se Sakkariovou neměla ani jeden brejkbol a se soupeřkou výborně hrající od základní čáry prohrála na vítězné údery 14:23. V každém setu přišla jednou o servis a duel se sedmnáctou nasazenou ztratila za hodinu a 22 minut.

"Samozřejmě jsem zklamaná, ale neměla jsem to ve svých rukou. Nedostala jsem skoro žádnou šanci při jejím servisu, což mě trochu štvalo, protože se mi to moc nestává. Moje podání fungovalo jakž takž. Nepodala jsem výkon na nejlepší úrovni," řekla devětadvacetiletá Plíšková.

"Vím, že má formu. Ale koukala jsem, jak do toho šla. Někdy mívá pasivnější chvilky, ale dneska se neobjevila žádná. I při mečbolu byla agresivní, hrála velmi rychle. Neměla jsem moc šancí, abych se dostala ke své hře, za což zaslouží kredit," chválila Plíšková soupeřku.

Sakkariová na letošním US Open vyřadila už třetí Češku. Před Plíškovou si poradila ve druhém kole s Kateřinou Siniakovou a ve třetím s desátou nasazenou Petrou Kvitovou.

Zdroj: Youtube

Plíšková vypadla ve čtvrtfinále stejně jako o den dříve Barbora Krejčíková a pro Češky tak turnaj ve dvouhře skončil. Jedinou českou vítězkou dvouhry zde zůstává Hana Mandlíková z roku 1985. Martina Navrátilová uspěla čtyřikrát, ale v letech 1983-84 a 1986-87 hrála pod vlajkou USA.

Na grandslamech se letos Češkám dařilo. Na Australian Open hrála Karolína Muchová semifinále, poté Krejčíková senzačně ovládla antukové Roland Garros a Karolína Plíšková se dostala do finále Wimbledonu. Navíc na olympiádě v Tokiu získala stříbro Markéta Vondroušová.

S turnajem se v New Yorku rozloučily také poslední Češky ve čtyřhře. Marie Bouzková a Lucie Hradecká podlehly ve čtvrtfinále ve třech setech pátému nasazenému kanadsko-brazilskému páru Gabriela Dabrowská, Luisa Stefaniová.