Šafářová s Mattekovou-Sandsovou vstoupily do utkání lépe a vedly 4:1, avšak poté Američanka dvakrát neudržela podání a situace se obrátila. Švedovová s Babosovou získaly první sadu poté, co v napínavé 12. hře proměnily osmý setbol.

V druhém setu za stavu 5:5 Matteková-Sandsová už počtvrté v utkání přišla o svůj servis a vzápětí si Švedovová s Babosovou vypracovaly dva mečboly, ani jeden ale neproměnily.

Potřetí mohly Kazaška s Maďarkou ukončit zápas v tie-breaku, jenže za stavu 5:6 získaly Šafářová s Mattekovou-Sandsovou tři body v řadě a tím i celý set. Super tie-break už byl jasnou záležitostí česko-amerického páru, který si připsal 17. výhru v řadě.

"Soupeřky hrály výborně a my trošku bojovaly s tím, jak se na kurtu poskládat. Zůstaly jsem ale pozitivní a do posledního míče jsme věřily. V tenise to takhle je, když nepadne poslední míč, pořád se to dá otočit. To se nám podařilo a super-tiebreak jsme zvládly super," řekla Šafářová po utkání.

Plíškovou trápí namožená ruka

Naopak pro Karolínu Plíškovou skončila soutěž ve čtyřhře hned v prvním kole. Jediná z hráček, která letos startuje v Singapuru v singlu i deblu, prohrála v páru s Němkou Julií Görgesovou s příštími soupeřkami Šafářové a Mattekové-Sandsové 4:6 a 2:6.

Plíšková nastoupila s oblepeným ramenem, které ji bolelo při středeční dvouhře, a také předloktím. Po pomalejším rozjezdu měly s Görgesovou v úvodní sadě osm brejkbolů, za stavu 3:3 dokonce vedly 40:0 při podání Mladenovicové, ale ani jednou neuspěly. O první set přišly po ztrátě servisu Plíškové v desáté hře.

Vítězky letošního Roland Garros Mladenovicová s Garciaovou hrály aktivněji a lépe returnovaly. Plíšková ve druhém setu ještě dvakrát neudržela podání a duel rychle skončil.

Dojde na odplatu ve Fed Cupu?

Plíšková s Görgesovou dohromady nevyužily jedenáct brejkbolů. "Ony šest a bohužel to dopadlo takhle blbě. S klikou vyhrávaly všechny gamy. Výsledek neodpovídá hře, na 4:6, 2:6 to teda nebylo," řekla Plíšková.

Teoreticky může Plíšková Francouzkám oplatit porážku v listopadu ve finále Fed Cupu. "Když dojde na debla, tak bych se jich nebála. Jsou první pár světa, to je hezké, ale nemají nic, čím by vyčnívaly. Mladenovicová dokáže být nervózní a hodně pomoct dvojchybou. A doufám, že na debl nedojde," řekla Plíšková ve víře, že Češky ve Štrasburku rozhodnou o třetím titulu v řadě a pátém za šest let už po dvouhrách.

Matteková-Sandsová, nebo Mladenovicová s Garciaovou se můžou stát novými jedničkami deblového žebříčku. Američanka musí Turnaj mistryň s Šafářovou vyhrát a současná jednička Sania Mirzaová z Indie, která pro Turnaj mistryň obnovila spolupráci s Martinou Hingisovou, nesmí postoupit do finále. Francouzky Mirzaovou na nejvyšším postu vystřídají v případě, že dojdou o kolo dál než Indka.

Tenisový Turnaj mistryň v Singapuru:

Čtyřhra - čtvrtfinále: Garciaová, Mladenovicová (1-Fr.) - Karolína Plíšková, Görgesová (8-ČR/Něm.) 6:4, 6:2
Šafářová, Matteková-Sandsová (3-ČR/USA) - Babosová, Švedovová (7-Maď./Kaz.) 5:7, 7:6 (8:6), 10:2

ČTĚTE TAKÉ: Důvod porážky? Plíškovou zničehonic zradil servis: Byla to tragédie