Na Kvitové, vítězce turnaje z roku 2011, byl v úvodu nedělního utkání patrný nedostatek herní praxe. Rodačka z Fulneku měla totiž účast v Singapuru jistou již od začátku října, takže v posledních týdnech pouze trénovala. V prvním setu sice turnajová čtyřka trefila 15 vítězných úderů, zároveň se ale dopustila 16 nevynucených chyb, k nimž přidala i pět dvojchyb. Po čtyřiceti minutách hry tak se Svitolinovou prohrávala poměrem 3:6.

Karolína Plíšková a Petra Kvitová.
Prestižní Turnaj mistryň: České lvice jdou proti sobě

Hra Kvitové se příliš nezlepšila ani ve druhém setu. Češka se sice snažila hrát agresivně, i nadále ale často chybovala. Zlomový okamžik přišel za stavu 3:2, kdy počtvrté ztratila podání a při shodě při následném podání Ukrajinky ji zastavila páska. Na obrat již dvojnásobná vítězka Wimbledonu neměla síly, takže Ukrajince podlehla po hodině a 28 minutách hry dvakrát 3:6. Se Svitolinovou přitom prohrála teprve podruhé v kariéře a poprvé od roku 2014, když ji před dnešním utkáním sedmkrát v řadě porazila.

„Paradoxně jsem se cítila fakt dobře. Jsem vážně hrdá, že jsem tady. Nebudu v depresích. Nebudu tu sedět a brečet. Pořád mám šanci postoupit,“ řekla Kvitová České televizi s poukazem na to, že jí v Bílé skupině čekají další dva zápasy – v úterý se pravděpodobně utká s Wozniackou, ve čtvrtek s Plíškovou.

Plíšková odvrátila deset brejkbolů

Ve druhém utkání Bílé skupiny vyzvala Karolína Plíšková dánskou obhájkyni trofeje Caroline Wozniackou, aktuálně světovou dvojku. Ani ona nezažila ideální vstup do zápasu, když rychle ztratila první hru a při vlastním podání prohrávala 15:40, o pár minut později ale vyhrávala 5:1 a další komplikace již nepřipustila. První set získala za 37 minut poměrem 6:2.

Ve zbytku zápasu se Plíšková ještě dvakrát ubránila stavu 15:40 a za hodinu a půl vyhrála 6:2 a 6:4, přičemž odvrátila celkem deset brejkbolů. „Byla jsem spokojená nejen se servisem, ale i s hrou od základní čáry. Bylo znát, že je Caroline jako obhájkyně nervózní,“ uvedla Plíšková, která se na Turnaj mistryň kvalifikovala až mezi posledními tento týden a dnes hrála s obvázaným pravým lýtkem.

Celková dotace letošního ročníku Turnaje mistryň, který se hraje v Singapuru, činí sedm milionů dolarů a neporažená vítězka si může na konto připsat přes dva miliony. Od příští sezony se turnaj přesune do čínského Šen-čenu, kde se má hrát do roku 2028 s rekordní dotací 14 milionů dolarů.

Přátelé Novak Djoković a Radek Štěpánek.
Český lev Štěpánek se rozloučil stylově. Dvakrát porazil Djokoviče