Plíšková již měla ve své sbírce tituly z antukových turnajů z Prahy před čtyřmi lety a z minulého roku ze Stuttgartu. Na prestižním podniku v Římě však navíc navázala na svou trenérku Conchitu Martínezovou, která italský turnaj ovládla čtyřikrát.

"Byl to skvělý týden, prošla jsem si několika těžkými zápasy a jsem nadšená, že jsem to mohla dneska takhle krásně dokončit," řekla Plíšková během ceremoniálu. "Hrála jsem tady první finále a doufám, že nebylo poslední," věří Plíšková, která má ve své sbírce druhou trofej z letošní sezóny. Předtím se radovala v Brisbane.

Druhá česká vítězka

V první sadě se Plíšková mohla spolehnout na podání. Hned ve druhé hře prolomila soupeřčino podání a brzy vedla 3:0, později sice musela odvracet brejkbol, ale set nakonec vyhrála 6:3.

Ve druhé sadě přišel brejk pro Plíškovou v sedmé hře. V závěru setu nedokázala využít dva mečboly, třetí ale už proměnila ve vítězný míček a za necelou hodinu a půl tak porazila Kontaovou ve dvou setech 6:3, 6:4.

Díky finálovému vítězství se stala druhou českou šampionkou v italské metropoli. Před ní se stejný kousek povedl Regině Maršíkové, která vyhrála v Římě před 41 lety.