Turnaji v Eastbourne příliš počasí nepřeje. Karolína Plíšková se však jeho rozmary nenechala vykolejit. Kvůli dešti nejprve nedohrála středeční osmifinále, která nakonec zvládla o den později. Ve čtvrtek pak rozehrála i čtvrtfinále proti Jeleně Vesninové, ale ani to nestačila dokončit.

Desátá nasazená Češka si ve čtvrtek vypracovala vedení 4:0, poté byl zápas odložen. Deštivou páteční dohrávku ale měla opět ve své režii a z postupu se radovala po hodině a pěti minutách.

A o několik hodin později se objevila na dvorci znovu. Čtyřiadvacetiletá Češka si s Kontaovou, která v osmifinále vyřadila Petru Kvitovou, poradila i v pátém vzájemném zápase.

"Jsem ráda, že jsem ve finále. Snažila jsem se celý den zůstat soustředěná a mezi zápasy co nejvíce odpočívat," řekla Plíšková, která podobně nahuštěný program zažila i před čtrnácti dny cestou za titulem v Nottinghamu.

S turnajovou jedenáctkou sice ztratila první set v tie-breaku, následující sady ovšem získala pokaždé 6:3 a po dvou hodinách a 17 minutách mohla slavit postup do svého druhého letošního finále.

V něm vyzve Slovenku Dominiku Cibulkovou, která v pátek nejdříve porazila nasazenou jedničku Polku Agnieszku Radwaňskou a v semifinále smetla Portoričanku Monicu Puigovou. 

Plíšková může navázat na dva týdny starý triumf z Nottinghamu, kde získala pátý titul na okruhu WTA v kariéře. Dosavadní jediný vzájemný zápas s Cibulkou předloni v Kuala Lumpur ale prohrála. "Bylo to tehdy těsné a jsem ráda, že si s ní zase po delší době zahraju," řekla Plíšková.

EASTBOURNE (Velká Británie)

Ženy, dvouhra - čtvrtfinále: Karolína Plíšková (10-ČR) - Vesninová (Rus.) 6:1, 6:3, Cibulková (12-SR) - A. Radwaňská (1-Pol.) 4:6, 7:6 (7:2), 6:3, Kontaová (11-Brit.) - Makarovová (Rus.) 7:6 (7:5), 6:4.

Dvouhra - semifinále: Karolína Plíšková (10-ČR) - Kontaová (11-Brit.) 6:7 (5:7), 6:3, 6:3, Cibulková (12-SR) - Puigová (Portor.) 6:2, 6:1.

Ženy, čtyřhra - čtvrtfinále: Grönefeldová, Peschkeová (Něm./ČR) - Makarovová, Vesninová (3-Rus.) bez boje.

Čtyřhra - semifinále: Juraková, Rodionovová (Chorv./Austr.) - Grönefeldová, Peschkeová (Něm./ČR) 6:2, 6:1.

NOTTINGHAM (Velká Británie)

Muži, dvouhra - čtvrtfinále: Johnson (6-USA) - Anderson (1-JAR) 7:6 (8:6), 5:7, 6:4.

Dvouhra - semifinále: Cuevas (2-Urug.) - Müller (8-Luc.) 3:6, 7:6 (7:3), 6:4, Johnson (6-USA) - Seppi (7-It.) 6:4, 6:4.