K návratu do čela žebříčku po dvou letech potřebovala Plíšková postoupit v New Yorku do semifinále. Pro Češky skončilo US Open ve dvouhře v osmifinále poprvé po pěti letech.

Světovou jedničkou po závěrečném grandslamu sezony zůstane v případě obhajoby titulu Japonka Naomi Ósakaová, nebo se na první místo vrátí Australanka Ashleigh Bartyová, která stejně jako Plíšková dnes vypadla v osmifinále.

Barbora Strýcová a Sie Šu-wej
Strýcová prodloužila vítěznou šňůru. S parťačkou jsou ve třetím kole deblu

Australská tenistka Ashleigh Bartyová prohrála v osmifinále grandslamového US Open s Číňankou Wang Čchiang 2:6 a 4:6. Sedmadvacetiletá Wang Čchiang, ve Flushing Meadows osmnáctá nasazená, se dostala do grandslamového čtvrtfinále dvouhry poprvé v kariéře. Číňanku trénoval trojnásobný grandslamový vítěz ve čtyřhře Peter McNamara, od února ale nemocný Australan nemohl pokračovat a v červenci zemřel ve věku 64 let.

Bartyová měla před zápasem s Číňankami skvělou bilanci 15:1, ale tentokrát narazila do "zdi". Wang Čchiang vrátila skoro každý míč a udělala jen 14 chyb. Naopak favorizovaná Australanka pokazila úder devětatřicetkrát.

"Nevím, co bych měla říci, ale řeknu jednu věc: miluju New York," řekla Wang Čchiang na dvorci. Ve čtvrtfinále může hrát s Američankou Serenou Williamsovou, domácí hvězda ale musí porazit Chorvatku Petru Martičovou.

Česká tenistka Karolína Plíšková ve 2. kole US Open.
Doma bych se nudila, přiznává Plíšková. A je ráda, že má rodinu pořád blízko