Plíšková v neděli v Brisbane otočila finálový zápas s Lesjou Curenkovou a po výhře nad Ukrajinkou 4:6, 7:5 a 6:2 oslavila dvanáctý titul v kariéře. Už po zápase naznačila, že v Sydney nejspíš hrát nebude, a skutečně se odhlásila.

Stejně tak se v generálce na grandslam v Melbourne nepředstaví Curenková, jež si ve finále proti Plíškové poranila kotník. Obě na sebe měly narazit v Sydney v prvním kole.

V dějišti olympijských her v roce 2000 se tak ve dvouhře z českých tenistek představí v elitní konkurenci jen Petra Kvitová jako nasazená pětka a Kateřina Siniaková.

Plíšková je opět českou jedničkou

Triumf v Brisbane pomohl Plíškové stát se minimálně na týden znovu českou jedničkou. V dnešním novém světovém žebříčku WTA si vyměnila místo s Petrou Kvitovou a je před ní na sedmé příčce.

Úspěšný týden prožil také uzdravený Tomáš Berdych. Bývalý čtvrtý hráč světa se po půlroční pauze kvůli bolavým zádům dostal na turnaji v Dauhá až do finále a v pořadí ATP si polepšil o 14 míst. Nově je Berdych sedmapadesátý.

Jedničkami jsou týden před grandslamovým Australian Open Rumunka Simona Halepová a Srb Novak Djokovič, který v Dauhá vypadl v semifinále. Deblové pořadí vedou nadále Češky Kateřina Siniaková s Barborou Krejčíkovou, ale jejich náskok činí jen 15 bodů.

Halepová odehraje první turnaj po léčbě vyhřezlé ploténky v tomto týdnu v Sydney. Kvitová tam dostala divokou kartu a je nasazenou pětkou. Mužská světová elita před grandslamem v Melbourne odpočívá, Berdych start v Aucklandu zrušil.