Kontroverzní rozhodnutí, po kterém česká tenistka ztratila koncentraci, padlo za stavu 5:5 (40:40). Projektil Plíškové totiž mířil do pravé vnitřní strany hřiště, sudí jej nicméně posoudili jako aut. Svůj verdikt nezměnila čárová ani umpirová rozhodčí a s pochopením se šestadvacetiletá Češka nesetkala ani u Sakkariové.

Petra Kvitová s vítěznou trofejí. Prestižní turnaj v Madridu ovládla potřetí v kariéře.
Že hraju lépe než dřív? Nedá se to srovnávat, říká Petra Kvitová

Po pauze, již způsobilo právě ono chybné rozhodnutí, se ve hře pokračovalo, Plíšková však už svůj klid najít nedokázala a řecké bojovnici podlehla. Jedná se tak o další argument pro zavedení jestřábího oka i na antuce, což je dodnes jediný povrch, kde se zmíněná technologie nepoužívá.

Hned po ukončení utkání přišlo na řadu tradiční potřesení rukou, umpirová sudí se ho však nedočkala. Rozladěná česká tenistka v návalu hněvu rozbila o její židli raketu a poroučela se pryč. Rozhořčení lze z jejího pohledu pochopit. Dá se nicméně očekávat, že se nevyhne tučné sankci.

Tu by mimo jiné mohl inkasovat i tým momentální světové pětky. Kamery totiž při zmíněném momentu zachytily napřažený prostředníček trenéra Tomáše Krupy.

Video: Výbuch Karolíny Plíškové

Zdroj: Youtube
Dominik Kubalík (vlevo) a David Pastrňák na tréninku české hokejové reprezentace.
Experti chválí posily z NHL. Červenkovi na MS věří i přes nulu