"Já i Tomáš jsme pro úspěch dělali vše, co bylo v našich silách. Výsledky a pocity ale prostě nebyly takové, jaké od sebe očekávám. Není to o něčí vině, já nesu největší odpovědnost za své výsledky a rozhodla jsem se pro změnu. Tomáš je super chlap a vynikající trenér, takové věci se prostě stávají," řekla serveru iDNES.cz.

Česká tenistka má v letošním roce bilanci 34 výher a jedenáct porážek. Titul získala pouze na antukovém turnaji ve Stuttgartu, na grandslamech bylo jejím letošním maximem čtvrtfinále Australian Open. Momentálně je na turnaji v Cincinnati, kde bude její první soupeřkou Polka Agnieszka Radwaňská.

Od roku 2016, kdy ji po více než dvou letech spolupráce opustil Jiří Vaněk vystřídala aktuální světová osmička již tři kouče. Od září 2017 hrála pod vedením Davida Kotyzy, na Turnaj mistryň se ale připravovala pod dozorem Rennae Stubbsové. Po ní nastoupil Krupa, někdejší trenér Tomáše Berdycha a Barbory Strýcové.

Jméno svého budoucího trenéra Plíšková zatím neoznámila. V nejbližší době jí ale bude radit někdejší úspěšná deblistka Stubbsová.