Škoda. „Tenhle zápas jsem měla vyhrát,“ uznala rodačka z Loun. Bývalá světová jednička prohrála s nasazenou dvacítkou 3:6 a 6:7 a český tenis již nemá ve dvouhře jediného zástupce.

S turnajem se totiž včera rozloučil i Jiří Veselý, který na centrkurtu strávil necelé dvě hodiny. Rafael Nadal ho poslal domů po setech 6:3, 6:3 a 6:4.

Obě české naděje splnily cíl. Plíšková však byla více smutná. I vzhledem k tomu, kolik spolufavoritek už z letošního Wimbledonu vypadlo, zamrzí, že si s nizozemskou soupeřkou neporadila lépe. Letos přitom Bertensovou hladce porazila na antuce ve Stuttgartu.

„Překvapila mě. Hrála dost agresivně,“ řekla Plíšková českým novinářům. Pondělní duel začala dost podobně jako předtím proti Rumunce Mihaele Buzarnescuové. Také ztratila první sadu v poměru 3:6, v setu druhém prohrávala už 1:4.

Ve třetím kole ještě zvládla skoro ztracený mač otočit, včera už ne. „Pozitivní je, že jsem bojovala,“ utěšovala se Plíšková. Pravda. Byť nepodala ideální výkon (selhala hlavně při brejkbolech), nevzdávala se a dokázala vybojovat tie-break. Nicméně v něm už dominovala Bertensová.

A Veselý? Ten na španělského favorita nestačil. Počítalo se s tím role na kurtu byly rozdány jasně. Za chvíli Nadal vedl 2:0 na sety. Veselý se pak aspoň dočkal jedné šance na brejk. Uspěl. Vedl! Jenže pak zase o servis přišel a zvrat se nekonal.

Rodák z Mallorky, který prošel do čtvrtfinále Wimbledonu poprvé od roku 2011, to vysvětlil prozaicky. „Začal hrát lépe, ale já se rychle vrátil do hry,“ zmínil Nadal, první hráč světa.

Češi tak budou o titul hrát jen v deblu. Hlavní zprávou dne byl úspěch Lucie Šafářové po boku Američanky Bethanie Mattekové-Sandsové, jež ve třetím kole porazily Andreu Sestini Hlaváčkovou s Barborou Strýcovou 2:6, 7:6 a 6:4, byť ryze česká dvojice měla dva mečboly.

Šafářová a její parťačka tak stále drží naději na zkompletování kariérního grandslamu ve čtyřhře. Právě Wimbledon jim ve sbírce jako jediný chybí. Dál prošel i pár Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková.