Před dvěma lety jste tady v Ostravě při semifinále s Francií sice trénovala, ale zápas jste nehrála, což se letos změní. Vyhovuje vám ostravská hala?
Je pro mě velmi sympatická, o víkendu má být plno, což je super. Jsem tady sice jen krátce, ale můžu říct, že povrch je docela dobrý, sedí mi. A na to, že jsem tu teprve dva dny, hraju docela dobře. Do víkendu je ale dlouhá doba, tak snad se budu jenom zlepšovat.

Čtěte také: Polovina fedcupového týmu už si zvyká na ostravský povrch

Španělky přijely bez Carly Suárezové, které patří na žebříčku WTA 14. místo. Bude to pro ně citelné oslabení?
Asi by s ní byly silnější, ale pozor na ně. Žebříčkově jsou sice za námi, ale silné jsou i tak. Povrch na kurtu je spíše pomalejší a ta jejich dvojka by na něm mohla být docela nepříjemná. Ale když zahrajeme dobře, tak by to neměl být problém. Jejich týmovou jedničkou je vítězka grandslamu Muguruzaová, která umí zahrát výborné zápasy. Ale už jsem ji mockrát porazila, takže uvidíme, v jaké bude kdo formě.

Loni jste odehrály celý Fed Cup na hřištích soupeřek, je pro vás důležité hrát zase doma? Těšíte se?
Ráda hraju doma, ale ve Fed Cupu se mi to povedlo zatím jen předloni v Praze. Celý loňský rok jsme hrály venku, což je s fanoušky, kteří jsou skoro všichni proti vám, náročné. Těším se, že budeme hrát po delší době zase doma. Je to i méně cestování, což se taky v rámci celé sezony hodí. Výhoda je na naší straně a doufám, že ji využijeme.

Neuvažovala jste v návaznosti na snahu dobýt tenisový trůn, jestli Fed Cup hrát, či nehrát? Přece jen máte nabitý program…
Byla jsem rozhodnutá, že první kolo určitě hrát chci. To byla jasná volba. Možná kdybych v Austrálii vyhrála, tak bych hovořila jinak. Ale tím, že jsem měla dost času si odpočinout i na přípravu, navíc hrajeme doma, tak jsem měla jasno okamžitě. V dalších kolech uvidíme. Navíc pozor, ještě jsme nepostoupily.

Jako týmová jednička jste loni dovedla český tým k pátému titulu z posledních šesti let. Jste týden světovou trojkou, tedy samé pozitiva…
Trojka na světě jsem teď teprve týden, ale myslím si, že od té pětky už to není zas až takový rozdíl. Aspoň já to tak cítím. Budu se snažit brát to tak, jak jsem to brala v minulých fedcupech. Je mi docela jedno, jestli jsem jednička, nebo dvojka v týmu. Důležité je získat body.

Nepřehlédněte: Šarapovová prožila během trestu krušné chvíle. Uvažovala o konci kariéry

Opravdu není rozdíl mezi trojkou a pětkou na světě?
Dostala jsem spoustu gratulací, že jsem poprvé na třetím místě a musím uznat, že posunout se v těchto sférách o dvě místa dopředu není úplně lehké. Ale já to jako velký rozdíl nevidím. Kdybych byla jednička, tak je to pro mě určitě zásadní věc, ale jestli pětka, nebo trojka… V určitých turnajích budu mít výhodu, že budu nasazená a budu mít předkola volné, což bych jako pětka neměla. Ale jinak si myslím, že v tom velký rozdíl není.

Máte určitě nasledováno, kdo bude na okruhu jaké body obhajovat. Je reálné v této sezóně zaútočit na post světové jedničky?
Je to moje přání, ale mám jich pro tuto sezonu více, než jen stát se světovou jedničkou. Hezké by to samozřejmě bylo, ale sezona teprve začíná. Spoustě holek padají body, například Kerberová měla neskutečný rok, takže jí bude padat hodně bodů. No a pak je tam ještě Serena Williamsová, že jo. Bude těžké ji předběhnout, možné je ale všechno.

V Austrálii jste vypadla dříve, než jste se právě se Serenou Williamsovou mohla potkat. Mrzí vás, že jste si nemohly hned zkraje sezony poměřit síly?
Trošku jo. Byl to pro mě takový cíl na Australian Open. Mohla jsem na ni narazit v semifinále a kdo ví, třeba by se mi podařilo to, co loni na US Open, kde jsem ji přehrála 6:2 a 7:6. Neříkám, že bych ji porazila, ale ta šance by tam určitě byla. Bohužel se mi to nepovedlo, ale nemůžu to hodnotit negativně. Čtvrtfinále na Australian Open bylo dobré a určitě dostanu novou šanci se s ní potkat.

Připomeňte si: Češky přepsaly historii! Ve Fed Cupu získaly zlatý hattrick

Lvice dodržují tradici!
Zářily na všechny strany a náramně si to užívaly! České tenistky již tradičně před fedcupovým zápasem v Ostravě vyrazily do prodejny oděvní firmy Steilmann, kde si vybraly společenské šaty. Ty si vždy oblečou na slavnostní banket, který je naplánován na zítřek. Tentokrát na něj vyrazí ve složení Barbora Strýcová, Karolína Plíšková, Lucie Šafářová a Kateřina Siniaková. „Jsme ženské, tak chceme vypadat hezky," pousmála se Strýcová. „Variant bylo hodně, nikdy není lehké sladit čtyři různé typy žen," řekla Šafářová. „Ale myslím, že jsme našly ideální kompromis," dodala. Nakonec vyhrály šaty s černou krajkou.
Legrace musí být. České tenistky (zleva) Barbora Strýcová, Karolína Plíšková, Lucie Šafářová a Kateřina Siniaková jako figuríny. 
Legrace musí být. České tenistky (zleva) Barbora Strýcová, Karolína Plíšková, Lucie Šafářová a Kateřina Siniaková jako figuríny. (foto: ČTK/Jaroslav Ožana).