A navíc se k výhře 6:2, 6:2 dopracovala za pouhou hodinu. „V sobotu to byla tak trochu povinnost a dnes jsem se na kurtu cítila o dost líp. Proto asi i ta hra byla lepší," uvedla čtyřiadvacetiletá Karolína Plíšková.

Čtěte také: Vztek i slzy. Nacistická hymna pro tenistky není ojedinělý skandál

Po výhře nad Larou jste říkala, že jste se sebou nebyla spokojená. Jaké pocity jste měla po jasném vítězství nad španělskou jedničkou?
Jednoznačně lepší. Nejen díky výsledku, ale i z pocitu, že se hra zvedla. Je to ale i tak, že s kvalitou soupeřky se zvedá úroveň. Garbiňe sice není v žebříčku výš než já, ale samozřejmě se mi proti ní hrálo o dost líp.

Věřila jste, že to bude proti Muguruzuaové tak rychlý zápas?
On nakonec ani ten sobotní zápas nebyl sice až tak dlouhý, přesto tam byly trošku komplikace, což se dnes neopakovalo. Vlastně jediným zádrhelem byl poslední vlastní servis v zápase, který jsem prohrála. To celkové skóre z druhého zápasu ale možná vypadá líp, než jak to ve skutečnosti probíhalo. Moje hra se celkově v neděli zvedla, sobotní utkání jsem si přece jen trošku protrpěla. Mám pocit, že první zápas ve Fed Cupu je vždycky horší a těžší, když člověk hraje v pozici jedničky s dvojkou u soupeřek. Navíc se mi podařilo po povedeném začátku s Muguruzaovou udržet si úroveň dost vysoko po celý zápas.

Porazila jste grandslamovou vítězku a hráčku světové úrovně. Jak moc cenné je tohle vítězství?
O nějakých bilancích Garbiňe jsem slyšela, ale jsou tam přece i jiné statistiky, které máme mezi sebou. Ano, je to výborná hráčka, ale proti mně jí to asi nějak nesedlo. A možná že i rozhodla bilance našich vzájemných zápasů, protože v posledních dvou letech jsem vyhrála pokaždé já. Mám pocit, že to asi trošku v hlavě měla, což bylo vidět v obou setech, kdy za nějakého stavu 4:1 začala působit odevzdaněji.

Vy i Barbora Strýcová jste po prvních dvouhrách říkaly, že jste se cítily být pod tlakem domácího prostředí. Polevil ten pocit v neděli?
O hodně, a sobota mi k tomu dost pomohla. Nakonec ten první den přesto dopadl podle předpokladů, takže nebyl důvod k další nervozitě.

Před vaším duelem se v hale vysílal vzkaz od Petry Kvitové, která vás povzbuzovala. Jak to na vás zapůsobilo?
To se vysílalo zrovna v době, kdy jsme šly na kurt. A musím říct, že to bylo trošku překvapivé, protože nám o tom nikdo dopředu neřekl. Na druhé straně jsme od ní dostaly pozdravy přes kapitána. Je to hezké, že i když tady s námi být nemůže, že nám aspoň na dálku fandí.

Včera skončil váš týdenní pobyt v Ostravě. Může vám pomoci do další části sezony?
Řekla bych to tak: není pravda, že by se ten týden úplně nehodil. Ano, teď přímo z Ostravy odlétáme do Dauhá, ale třeba co se mě týká, z Austrálie jsem se vrátila docela brzy, měla jsem už před příjezdem do Ostravy prostor na volno i na nějaký trénink. A i celý týden před Fed Cupem byl vyplněný kvalitní přípravou, navíc jsme to měli kousek i do hotelu. Takže bych to shrnula tak, že to byl dobrý přípravný týden.

Nepřehlédněte: Kapitán Pála: Před holkami musím znovu smeknout

Kvitová přála výhru prostřednictvím kostky v hale

Pětinásobná fedcupová vítězka Petra Kvitová se zotavuje z prosincového napadení, při němž jí zloděj pořezal levou ruku. Do Ostravy na víkendové utkání prvního kola proti Španělkám sice nedorazila, českému výběru však držela palce a před včerejším utkáním týmových jedniček jim dokonce popřála prostřednictvím kostky v hale vše nejlepší.

„Ahoj. Je mi líto, že tady s vámi nemůžu být, ale pořádně fanděte, holkám držím palce. Věřím, že je zase dotáhnete k vítězství, abychom tu mísu zase vyhrály. Držte palce," vzkázala Kvitová z Prahy.

„Video s Petřinou zdravicí vzniklo minulý týden na pražské Spartě po jejím návratu z Kanárských ostrovů. Bavili jsme se spolu, zda do Ostravy pojede, či ne, ona preferovala klid na pokračující rekonvalescenci, který by tady věru neměla. A tak vznikl nápad pozdravit fanoušky v hale, kteří Petře vždy tolik fandili, krátkým vzkazem. Hned druhý den jsme ho natočili," prozradil mluvčí fedcupového týmu Karel Tejkal.

Bylo ještě nutné získat souhlas Mezinárodní tenisové federace, protože vše kolem zápasu má svá pevně daná pravidla. „Ale to byla skutečně jen formalita. Bylo pěkné sledovat, jak diváci na Petřin pozdrav reagovali," dodal Tejkal.