Djokovič a Becker spolu prožili tři úspěšné roky. Hvězdný Srb pod německou koučem slavil šest grandslamových titulů. V roce 2016 spolupráci ukončili, ale zůstali blízkými přáteli. Bývalá světová jednička je s Beckerem v kontaktu je po jeho odsouzení.

„Zlomilo mi to srdce. Boris je můj dlouholetý přítel, trénoval mě a hodně přispěl k mému úspěchu v kariéře,“ svěřil se Djokovič.

Na podporu rodině uvězněného Němce se rozhodl pozvat Beckerovu přítelkyni Lilian a syna Noaha do své hráčské lóže během úvodních dvou zápasů ve Wimbledonu.

Bývalý tenista Boris Becker sedí ve vězení
Vzkaz z cely. Becker poslal z vězení zprávu zraněnému Zverevovi

„Jsem opravdu rád, že jsem mohl hostit jeho přítelkyni a syna. Snažím se poskytnout podporu lidem kolem něj, jeho nejbližším, členům jeho rodiny, protože Borise opravdu považuju za člena rodiny. Někoho, koho si nesmírně vážím a na kterém mi záleží. Za ty tři roky spolupráce jsme toho spolu prožili hodně,“ řekl Djokovič novinářům během tiskovky v All England Clubu.

„Rve mi srdce, když vidím, co se s ním děje. Ani si nedokážů představit, jak těžké to má jeho rodina. Tohle je jen malé gesto přátelství. Oni vědí, že se na mě mohou vždycky spolehnout.”

Djokovič zároveň prozradil, že synové Beckera v nejbližších dnech vyrazí za svým otce do vězení. „Noah (28) a jeho mladší bratr Elias (22) se chystají navštívit Borise poprvé od jeho nástupu do vězení,“ potvrdil Srb.

Trojnásobný wimbledonský vítěz Becker byl odsouzen na dva a půl roku vězení za maření insolvenčního řízení. Za mřížemi by ale měl strávit jen část trestu. Na svobodu by se mohl dostat už po 15 měsících.

Bývalý tenista Boris Becker.
Maso z konzervy? Nechutné. Becker si musí zvykat na vězeňskou stravu

„Jen doufám, že to období nějak zvládne a že až vyjde ven, bude moct žít svůj život normálně. I když nevím, jestli je vůbec vhodné použít slovo normální, protože jeho život to rozhodně změní,“ dodal Djokovič.