Kapitán Petr Pála proti Švýcarkám nečekaně nenasadil světovou sedmičku a wimbledonskou vítězku Markétu Vondroušovou. Ve dvouhrách vsadil na Lindu Noskovou a Marii Bouzkovou, které v soutěži prožily úspěšný debut. „Ono to zvenku vypadá jako velký tah, ale když to člověk vidí v šatně, jak se holky, které přiletěly z Mexika z Turnaje mistryň, cítí, tak to zase tak není,“ řekl Pála novinářům.

Linda Nosková
Vítězný vstup pro české tenistky. Nad Švýcarkami vyhrály 3:0

Proti týmu USA už by měla Vondroušová nastoupit. „Bude určitě hrát. Uvidíme, kdo půjde do druhého singla. Dáme hlavy dohromady,“ uvedl Pála, která má k dispozici také Barboru Krejčíkovou a Kateřinu Siniakovou. „Američanky hrají zápasy za sebou, což je pro ně nepříjemné. Mají ale široký kádr a můžou nasadit různé varianty,“ řekl Pála. Nominaci oznámí kapitáni hodinu před zápasem.

Češky se utkají s Američankami v Poháru Billie Jean Kingové podruhé v krátké době. Vloni je porazily v rozhodujícím duelu o postup do semifinále v Glasgow 2:1. Rozhodly už po dvouhrách, Vondroušová porazila Danielle Collinsovou a Siniaková zdolala Cori Gauffovou. Američanky jsou s osmnácti tituly nejúspěšnějším týmem soutěže, Češky jsou s jedenácti triumfy hned za nimi.

Češky jsou v lepší pozici

USA se musí v Seville obejít bez tří nejlepších hráček. Vedle světové trojky a vítězky letošního US Open Gauffové chybí také Jessica Pegulaová (5.) a Madison Keysová (12.). Kapitánka Kathy Rinaldiová má k dispozici Collinsovou (55.), Sofii Keninovou (33.), Sloane Stephensovou (48.), Peyton Stearnsovou (53.) a Taylor Townsendovou (80.). „Všechny jejich hráčky mají víceméně podobnou kvalitu, takže je asi jedno, kdo za ně nastoupí,“ podotkla Nosková.

Turnaj mistryň v Cancúnu - pohled na stadion při zápase Markéty Vondroušové s Igou Šwiatekovou.
Turnaj mistryň: Proč Ostrava ostrouhala? Je šedá, nemá hotel. A Vondroušová zuří

Češky se s Američankami utkají popatnácté. Mají s nimi negativní bilanci 4:10, poslední dva duely ale vyhrály. Vedle loňského zápasu v Glasgow je porazily ještě ve starém systému soutěže ve finále v roce 2018 v Praze. Šlo o dosud poslední triumf Pálova týmu v soutěži.

„Američanky mají variabilní tým a naší malou výhodou je, že se můžeme podívat, jak budou hrát se Švýcarskem. Může to být hodně vyrovnaný zápas. Jsme v trošku lepší pozici,“ uvedl trenér David Kotyza.