Jako první dorazila do španělské metropole aktuální česká jednička Markéta Vondroušová, která přicestovala již v neděli z nepovedeného Turnaje mistryň v mexickém Cancúnu. Tam se mimo jiné představily také deblistky Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou, s nimiž bude moct kapitán Petr Pála počítat až od pondělního odpoledne.

České tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková.
Turnaj mistryň? Hnus, nedůstojné. Krejčíková se Siniakovou nešetřily kritikou

„Nic jiného než Švýcarsko momentálně v hlavě nemám. Musíme v úterý udělat první krok, zároveň ale víme, že to bude těžké. Je to zkušený tým, který hraje už několik let pospolu a dobře se zná. Vždycky hrály velmi dobře,“ prozradil v dějišti finálové fáze Poháru Billie Jean Kingové český lodivod. 

„Je to pro nás opravdu těžká skupina, ale i my jsme pro ostatní soupeře těžkým týmem. Popasujeme se s tím,“ navázala na kapitánova slova Marie Bouzková, další členka ve výběru českých lvic. Pětadvacetiletá rodačka z Prahy navíc dorazila do Sevilly po vydařeném turnaji v čínském Nan-čchangu, kde podlehla až ve finále spoluhráčce Kateřině Siniakové.

Únava? Musím se s tím popasovat, ví česká jednička

V nominaci Petra Pály je rovněž talentovaná Linda Nosková, která se nyní může těšit z kariérního maxima na 41. místě žebříčku WTA. O největší pozornost si však hned po příjezdu řekla letošní wimbledonská královna ze Sokolova, jež doufá zejména v lepší podmínky než jí nadělili organizátoři Turnaje mistryň v Mexiku.

Markéta Vondroušová
Rychle pryč. Vondroušová mizí z Mexika bez výhry. Jen neztrácet hlavu, říká si

„Mám tyhle soutěže odmala ráda. Myslím, že je to hezké zakončení sezony. Dát se po dvaceti hodinách na cestě za dva dny dohromady bude docela náročné, ale program je takový, jaký je. Musím se s tím nějak popasovat,“ řekla Vondroušová, která v úterý zaujme roli české jedničky. 

„Uvidíme ale, jak se budu cítit. Je strašně těžké to říct teď. Cítím se docela normálně, ale člověk má trochu adrenalin po příjezdu do nového prostředí. A zápas je pak samozřejmě úplně jiný. Uvidíme,“ dodala šestá hráčka světa.

Soupeřky českého výběru by měla za normálních okolností vést olympijská vítězka z Tokia a blízká kamarádka Vondroušové Belinda Bencicová, jež ovšem před nedávnem oznámila, že je těhotná. Tím pádem je její start v Seville zahalen řadou otazníků. „Dvouhru si nedokážu představit, navíc od turnaje v San Diegu nehrála. Ale berte mě s rezervou,“ připustil Pála.

Pála: Postup je zatím hodně daleko 

Její místo tak v úterý nejspíše převezme Viktorija Golubicová, která před rokem v semifinále proti Češkám vybojovala důležitý bod proti Karolíně Muchové, nyní absentující z důvodu zranění. V nominaci Švýcarek dále figurují ještě Céline Naefová, Jil Teichmannová a Simona Walterová.

„Zejména Golubicová hraje v těchto zápasech nadstandardně dobře,“ uznal Pála, který si poslední dvě porážky se Švýcarkami z předchozích dvou let pamatuje velice dobře. V samostatné historii se oba celky potkávají již posedmé, do úterního duelu vstoupí s prozatímní shodnou bilancí 3:3.

Turnaj mistryň v Cancúnu - pohled na stadion při zápase Markéty Vondroušové s Igou Šwiatekovou.
Turnaj mistryň: Proč Ostrava ostrouhala? Je šedá, nemá hotel. A Vondroušová zuří

Vzájemný duel je naplánovaný na úterní odpoledne, české tenistky půjdou do akce na stadionu La Cartuja nejdříve v 16 hodin. Po zápase se Švýcarském čeká Pálův výběr ještě páteční střetnutí se Spojenými státy, které se budou muset tentokrát obejít bez svých největších hvězd Jessiky Pegulaové s Coco Gauffovou. 

Do následného semifinále pak postoupí pouze vítěz skupiny. „To je zatím hodně daleko. Teď máme před sebou teprve první krok a až poté se můžeme bavit o tom, zda můžeme v pátek postoupit,“ zakončil Pála.