Krejčíková se Siniakovou na cestě do finále neztratily ani set, ale v zápase o titul proti překvapení turnaje první sadu prohrály. Pak ale favoritky zpřesnily hru a další dvě sady získaly pro sebe.

Po loňské finálové porážce poprvé triumfovaly v Melbourne a získaly čtvrtý společný grandslamový titul. Ve sbírce nemají jen trofej z US Open. Loni vyhrály na French Open, v roce 2018 rovněž na pařížské antuce a také na Wimbledonu.

„Chtěla bych poděkovat divákům, byli jste skvělí. Pomohlo nám i to, že jsme viděly české vlajky,“ řekla Siniaková v rozhovoru na kurtu. „Děkuju také Báře, která mě posouvá vpřed. Je velká zábava s tebou hrát.“ Krejčíková hbitě zareagovala: „I já jsem šťastná, že s tebou můžu hrát. Tituly nám přibývají.“

Popis fotky: Ashleigh Bartyová - Australská tenistka Ashleigh Bartyová vyhrála 29. ledna 2022 jako první domácí hráčka po 44 letech tenisové Australian Open.    Melbourne - Světová tenisová jednička Ashleigh Bartyová poprvé vyhrála Australian Open. Ve fin
Domácí vítězka po 44 letech. Bartyová opanovala Australian Open bez ztráty setu

Na Australian Open navázaly na 32 let starý triumf Jany Novotné s Helenou Sukovou, které před nimi soutěž ovládly jako dosud jediný český pár. Lucie Šafářová vyhrála před pěti lety s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou.

Turnaj v Melbourne dnes vyvrcholí finálovým zápasem mužů, v němž se Rafael Nadal utká s Daniilem Medveděvem. Španělský tenista může získat rekordní 21. grandslamový titul, čímž by se v historickém pořadí odpoutal od svých rivalů Rogera Federera a Novaka Djokoviče.