„Tohle je konec. Abych řekla pravdu, jsem za to velmi ráda. Byl to vyčerpávající rok,“ vydechla jednatřicetiletá Kvitová.

Prý se teď potřebuje dát hlavně psychicky do kupy. „Potřebuju si odpočinout fyzicky, doléčit neduhy, a především psychicky,“ nechala se slyšet dvojnásobná wimbledonská šampionka.

Svoji roli hraji i věk. „Už nejsem nejmladší. Abych ještě zvládla pár sezon, tak volno potřebuju. Proto končím sezonu už teď,“ vysvětlila Kvitová, která kvůli odpočinku oželí i Pohár Billie Jean Kingové v Praze.

Kvitová letos laborovala se zraněným kotníkem, přesto zvládla odehrát 19 turnajů, včetně toho olympijského. V březnu v Dauhá se radovala z titulu, stejně jako v roce 2018. Na grandslamech se jí ale nedařilo, na turnajích velké čtyřky nedokázala přejít přes třetí kolo.

A kletbu třetího kolo symbolicky neprolomila ani na posledním turnaji v Indian Wells, kterému se přezdívá pátý grandslam. S ještě o rok starší Viktorií Azarenkovou z Běloruska prohrála ve dvou setech 5:7 a 4:6.

„Měla jsem lepší sezony, než byla tahle. Ale to se stává, už jsem měla podobné roky a není to konec světa. Vyhrála jsem jeden turnaj, což je vždycky highlight roku,“ bilancovala Kvitová, která letos odehrála 45 zápasů, z toho 29 vítězných.

Kvitová těžce nesla covidová opatření, což její výkony poznamenalo. „Od té doby, co začal covid, je to vyčerpávající pro všechny. A moje tělo to nesnáší moc dobře,“ přikývla. „Bubliny mě hodně vysosaly, hrát bez lidí je jako trénink a nejsem úplně tréninkový typ. Bylo těžké se vyburcovat, vymáčknout se, to mě stojí hodně sil.“

Kvitová si i po třicítce udržuje vysoký level. Na světovém žebříčku jí patří jedenácté místo. Z třicátnic na tom není nikdo lépe. I proto ještě nemyslí na konec kariéry. „Pořád mám v sobě touhu a chuť, což je zvlášť tomhle věku důležité. Bez ohně uvnitř bych už nemohla hrát. Ale ten tam pořád je.“