Loňská vítězka Roland Garros Krejčíková vzala v první hře Němce podání a vzápětí přišla o vlastní servis. Od stavu 3:2 už netratila ani game a za pomoci 28 vítězných úderů postoupila po hodině a sedmi minutých hry. Další soupeřkou turnajové čtyřky bude Wang Si-jü z Číny, aktuálně 137. hráčka světa, jež dostala do hlavní soutěže divokou kartu.

Krejčíková má teoretickou šanci stát se po Australian Open světovou jedničkou dvouhry, k čemuž potřebuje postoupit minimálně do finále. Záležet bude i na výsledcích současné první hráčky žebříčku WTA Australanky Ashleigh Bartyové a Bělorusky Aryny Sabalenkové.

Barbora Krejčíková na turnaji v Sydney.
Šest Češek jede dobýt Australian Open. Krejčíková skvěle načasovala formu

Krejčíková nebo Sabalenková mají navíc šanci být za čtrnáct dnů zároveň jedničkou dvouhry i čtyřhry, což naposledy dokázala Švýcarka Martina HIngisová před 22 lety.

Martincová nezačala zápas s Davisovou dobře, prohrávala 0:2 a za stavu 4:5 odvrátila v maratonském gamu při podání soupeřky tři setboly. Poté sadu získala a druhou rozhodla ziskem čtyř her v řadě. Příští soupeřkou Češky bude třicátá nasazená Camila Giorgiová z Itálie.

Veselý pošesté padl v prvním kole

Se soutěží se rozloučil Jiří Veselý, jenž nestačil na Američana Stefana Kozlova a soupeři hrajícímu díky divoké kartě podlehl po setech 5:7, 3:6 a 4:6. Veselý nevyužil v utkání s Kozlovem, 168. hráčem dvouhry žebříčku ATP, ani jeden ze čtyř brejkbolů. Sám ztratil v každém setu servis jednou a vypadl za dvě a půl hodiny.

Srbský tenista Novak Djokovič při tréninku na na kurtu Roda Lavera v Melbourne Parku.
Kauza Djokovič. Srbský prezident mluví o štvanici, expert o kariéře na hraně

"Špatně bylo asi úplně všechno. Od začátku jsem se necítil ve své kůži, ráno jsem se probudil s bolavými zády, ale na to nechci vůbec svalovat vinu. Zkazil jsem velké množství lehkých míčů. Soupeř měl výbornou defenzívu, ale byl k poražení, 0:3 je velká bída," řekl Veselý Radiožurnálu.

Na Australian Open se tak české jedničce Veselému dál nedaří, v prvním kole prohrál pošesté a jeho maximem jsou dvě druhá kola.