Je to možná trochu zvláštní, ale Petra Kvitová a Karolína Plíšková na sebe na turnajích WTA dosud narazily jen třikrát. Nyní tedy na elitní české tenistky (a fedcupové parťačky) čeká čtvrtý vzájemný duel. Odehraje se v těch nejnačančanějších kulisách, které si lze představit. Síly totiž změří na singapurském Turnaji mistryň. Na exkluzivním dostaveníčku osmi nejlepších hráček roku.

Rozhodl o tom včerejší los, který obě Češky poslal do Bílé skupiny. Kromě Kvitové s Plíškovou se v ní představí ještě obhájkyně titulu a vítězka letošního Australian Open Caroline Wozniacká a ukrajinská kometa Elina Svitolinová. Do semifinále postoupí jen dvě z nich. Bude mezi nimi alespoň jedna česká tenistka?

ZÁPAS JAKO KAŽDÝ JINÝ

Pokud jde o Kvitovou, ta má za sebou výbornou sezonu. Na grandslamech jí to sice nešlo podle představ, jinak ale ovládla hned pět turnajů. Nejvíc na okruhu. Postup do Singapuru si zajistila s předstihem a uplynulých týdnech ladila formu v Praze. Do Asie odletěla natěšená na velkolepou tečku za sezonou.InfografikaZdroj: Deník

„Jednou už jsem ve skupině hrála proti Lucce Šafářové. Kdybych musela hrát s Karolínou, asi bychom to neřešily. Byla by to soupeřka jako každá jiná,“ řekla Kvitová před odletem. To ještě netušila, že los jí opravdu postaví krajanku Plíškovou.

Ta o postup bojovala do poslední chvíle. Nakonec se kvalifikovala jak ona, tak její největší konkurentka Kiki Bertensová. Zraněná světová jednička Simona Halepová totiž odstoupila.

„Těší mě, že budu potřetí na Turnaji mistryň. Na starty v Singapuru v předchozích dvou letech mám krásné vzpomínky, u se nemůžu dočkat,“ řekla Plíšková pro oficiální web WTA. Mimochodem všechny tři dosavadní duely s Kvitovou prohrála, naposledy na jaře v Madridu.

ZÁSTUP ČEŠEK V DEBLU

Kvitová se v neděli utká od 11 hodin našeho času se Svitolinovou, pak půjde na kurt Plíšková proti Wozniacké. „Všechno jsou to skvělé hráčky a jsou tu proto, že měly výbornou sezonu. To znamená, že bez ohledu na los bude každý zápas těžký,“ předpokládá Kvitová, vítězka Turnaje mistryň v roce 2011.

V průběhu příštího týdne přijdou na řadu i deblistky. Mezi nimi půjde do akce dalších pět Češek. Tuzemská stopa je tak letos v Singapuru nebývale výrazná. Odrazí se to i na konečných výsledcích ostře sledovaného klání?