Je to možná trochu zvláštní, ale Petra Kvitová a Karolína Plíšková na sebe na turnajích WTA dosud narazily jen třikrát. Nyní tedy na elitní české tenistky (a fedcupové parťačky) čeká čtvrtý vzájemný duel. Odehraje se v těch nejnačančanějších kulisách, které si lze představit. Síly totiž změří na singapurském Turnaji mistryň. Na exkluzivním dostaveníčku osmi nejlepších hráček roku.

Petra Kvitová.
Kvitová už vyhlíží Turnaj mistryň: Sedm Češek? To je vážně mazec

Rozhodl o tom včerejší los, který obě Češky poslal do Bílé skupiny. Kromě Kvitové s Plíškovou se v ní představí ještě obhájkyně titulu a vítězka letošního Australian Open Caroline Wozniacká a ukrajinská kometa Elina Svitolinová. Do semifinále postoupí jen dvě z nich. Bude mezi nimi alespoň jedna česká tenistka?

ZÁPAS JAKO KAŽDÝ JINÝ

Pokud jde o Kvitovou, ta má za sebou výbornou sezonu. Na grandslamech jí to sice nešlo podle představ, jinak ale ovládla hned pět turnajů. Nejvíc na okruhu. Postup do Singapuru si zajistila s předstihem a uplynulých týdnech ladila formu v Praze. Do Asie odletěla natěšená na velkolepou tečku za sezonou.InfografikaZdroj: Deník

„Jednou už jsem ve skupině hrála proti Lucce Šafářové. Kdybych musela hrát s Karolínou, asi bychom to neřešily. Byla by to soupeřka jako každá jiná,“ řekla Kvitová před odletem. To ještě netušila, že los jí opravdu postaví krajanku Plíškovou.

Ta o postup bojovala do poslední chvíle. Nakonec se kvalifikovala jak ona, tak její největší konkurentka Kiki Bertensová. Zraněná světová jednička Simona Halepová totiž odstoupila.

Přátelé Novak Djoković a Radek Štěpánek.
Český lev Štěpánek se rozloučil stylově. Dvakrát porazil Djokoviče

„Těší mě, že budu potřetí na Turnaji mistryň. Na starty v Singapuru v předchozích dvou letech mám krásné vzpomínky, u se nemůžu dočkat,“ řekla Plíšková pro oficiální web WTA. Mimochodem všechny tři dosavadní duely s Kvitovou prohrála, naposledy na jaře v Madridu.

ZÁSTUP ČEŠEK V DEBLU

Kvitová se v neděli utká od 11 hodin našeho času se Svitolinovou, pak půjde na kurt Plíšková proti Wozniacké. „Všechno jsou to skvělé hráčky a jsou tu proto, že měly výbornou sezonu. To znamená, že bez ohledu na los bude každý zápas těžký,“ předpokládá Kvitová, vítězka Turnaje mistryň v roce 2011.

V průběhu příštího týdne přijdou na řadu i deblistky. Mezi nimi půjde do akce dalších pět Češek. Tuzemská stopa je tak letos v Singapuru nebývale výrazná. Odrazí se to i na konečných výsledcích ostře sledovaného klání?

Serena Williamsová na turnaji US Open 2018
Sexismus? Ve světě tenisu i nadále zuří válka