Rybáriková (semifinálová přemožitelka Barbory Strýcové) získala první sadu nedělního finále 6:4, pak se ale favorizovaná Češka dostala do pohody, kterou v Birminghamu předváděla v předchozích duelech.

Anglie - Panama
Anglie si z Panamy udělala trhací kalendář, Kane dal hattrick

Ve druhém a třetím setu šlo ale kamarádství stranou. Češka je opanovala s přehledem 6:1 a 6:2 a mohla slavit svůj 25. titul na okruhu WTA. Zaslouženě „Jsem ráda, že jsem tu obhájila titul. Dlouho se mi nestalo, že bych vyhrála jeden turnaj dvakrát po sobě," řekla po triumfu Kvitová.

Vyčítala si hlavně laciné chyby. „Na začátku jsem byla nervózní a Magda mě zatlačila. Pak jsem se ale uvolnila a hrála trpělivěji,“ oddychla česká lvice.

Na své oblíbené trávě si šla za svým a není divu, že s 37 výhrami na kontě je vůbec nejúspěšnější ženou tenistkou sezony. Celkem od začátku roku vyhrála už pátý turnaj.

„Moc děkuju fanouškům, že se jich tu sešlo tolik, i když Anglie hrála ve stejný čas na fotbalovém mistrovství světa," usmívala se Kvitová.

Brazilská fanynka. Fotbalové MS Rusko 2018
Krásky z Brazílie, Kostariky i Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny E

V únoru uspěla na tvrdém povrchu v Petrohradu a Kataru, pak získala antukové tituly v Praze a Madridu a teď v Birmighamu na trávě. Na okruhu WTA už navíc neprohrála sedm finálových duelů v řadě (od předloňské Elite Trophy v Číně).

Dosud nejúspěšnější sezonou Kvitové byl rok 2011, kdy poprvé vyhrála Wimbledon a kromě něj dalších pět turnajů, včetně prestižního Turnaje mistryň.

Letošek ale může být ještě lepší. Naplní Kvitová roli wimbledonské favority?

Chorvatská fanynka. Fotbalové MS Rusko 2018
Krásné ženy z Argentiny, Nigérie a Evropy. Vyberte nejhezčí fanynku skupiny D