„Nejsem očkovaný a cesta do Austrálie pro mě nepřichází v úvahu,“ řekl Herbert pro francouzský deník L'Alsace. Nepodstoupit vakcinaci se prý rozhodl z vlastní vůle. „Bylo to moje osobní rozhodnutí,“ prozradil.

Třicetiletý Francouz je světovou osmičkou ve čtyřhře. Před dvěma roky slavil v Melbourne Parku deblový titul s krajanem Nicolasem Mahutem. Francouzští parťáci společně vyhráli hned pět granslamových titulů. Letos kralovali na pařížské antuce a rok zakončili triumfem na Turnaji mistrů.

Novak Djokovič s trofejí pro vítěze Australian Open. Pokud by titul obhájil, slavil by rekordní 21. grandslamový titul. Musí se ale naočkovat.
Dilema světové jedničky. Djokovič se musí naočkovat, jinak se do dějin nezapíše

I účast Mahuta v Austrálii je nejistá, neboť dosud dostal pouze jednu očkovací dávku, přičemž předtím byl pozitivní na covid.

Na oficiálním seznamu přihlášených chybí slavná Američanka Serena Williamsová, které schází jedna trofej k překonání absolutního rekordu Margaret Courtové v počtu grandslamových titulů. Šéf Australian Open Craig Tiley je ale přesvědčen, že v Melbourne startovat bude.

Stejně jako světová jednička Novak Djokovič, který vyhlíží rekordní 21. grandslamový titul. Nad jeho startem se dlouho vznášel otazník kvůli právě povinnému očkování. Srbský tenista se proti vakcíně dlouhodobě vymezoval a dosud nepotvrdil, že má vakcínu proti covidu. Nicméně oficální přihlášku Djokovič podal.

Běloruská tenistka Aryna Sabalenková.
Vakcínu odmítala, až se nakazila. Sabalenková se nemohla hýbat a názor změnila

Herbert připustil, že v brzké době se nejspíš bude muset nechat naočkovat, aby mohl pokračovat v kariéře. „Nevím, jak dlouho to bude trvat. Nevím, jestli je dnes možné být tenistou bez očkování. Není to jen Austrálie, ale dnes i Spojené státy, Rakousko. Je to poměrně složité téma.“