Venus Williamsovou porazila Plíšková v osmifinále v New Yorku po úchvatné bitvě a současnou světovou jedničku Serenu vyzve dnes v noci v semifinále.

"Byl by to sen (vyhrát grandslamový turnaj), ale bohužel jsem v pavouku se Serenou. Bude velmi těžké projít tímhle zápasem, ale všechno je možné. Bude nejvíc hrát tady proti Sereně. Chci hrát bez nervů a užít si to," řekla Češka.

Pokud Plíšková zvítězí, stane se osmou hráčkou, která na jednom turnaji porazí Venus i Serenu. Naposledy to dokázala před šesti lety v Římě Srbka Jelena Jankovičová a na grandslamu Belgičanka Kim Clijstersová právě na US Open 2009.

Výhra nad Venus, bývalou světovou jedničkou, může Plíškové dodat určité sebevědomí do boje se Serenou. "Obě hrají agresivně, takže to bude podobné jako s Venus, i když ta nehraje stejně dobře jako Serena. Snad budu mít šanci rozehrát výměnu první. Musím dobře podávat a returnovat," řekla Plíšková.

Po postupu do semifinále se Plíšková na tiskové konferenci dostala pod palbu otázek amerických novinářů. A většina z nich směřovala k Williamsovým. První z nich zněla: Kdy jste je poprvé zaregistrovala? "Byly jsme mladé (Karolína a její dvojče rovněž tenistka Kristýna). První vzpomínkou je, jak měla, myslím Venus, korálky ve vlasech a nějak se jí rozsypaly po dvorci," rozesmála se Plíšková.

Venus hrávala s vlasy plnými korálků a v utkání proti krajance Lindsay Davenportové se jich pár uvolnilo na turnaji v Melbourne v roce 1999. "To je první, co si pamatuju, a jinak to, jak dlouho jsou na okruhu a že mají spoustu titulů. A zvlášť Serena. Je jednou z nejlepších hráček světa, ohromně si věří a umí využít všech svých zbraní a zkušeností, které nabrala. Bude čest s ní hrát," řekla Plíšková.

Klon Williamsové

Čtyřiadvacetiletá rodačka z Loun má ale stejně kvalitní tenis jako obě sestry. Hraje agresivně a výborně podává. "Můžeme si být herně podobné, já a ona, ale ona je přece jen na jiné úrovni než já," srovnávala se Plíšková se Serenou Williamsovou.

Zatím se střetly jen jednou a předloni vyhrála Američanka. Ze zápasů, které Plíšková viděla, vysledovala velkou Sereninu zarputilost. "Jde si rázně pro body, a i když se jí nedaří a chybuje, tak neustává, zlomí to a vyhraje," všimla si Plíšková.

I Williamsová tuší, že proti ní s trochou nadsázky bude stát její klon. Obě mají na okruhu WTA sestru a hrají podobně rychle. Američanky se novináři zeptali, zda ji někdy napadlo, že někoho takového na kurtu potká a jak těžké by to mohlo být. "To bude peklo na zemi," smála se na tiskové konferenci Serena Williamsová.

Dobře si uvědomuje sílu Plíškové, která za poslední dobu udělala velký pokrok. Zlepšila pohyb a zklidnila se. "Bývala jsem vzteklejší. Pořád ještě třísknu raketou, ale víc se mi to stává v tréninku. V utkání se snažím soustředit, protože mi to pomáhá," řekla a svůj klid ukázala třeba ve skvěle zvládnutém čtvrtfinále.