V roce 2011 uhrála Češka 62 výher, což je zatím nejvíc v její kariéře. Rok 2018 by mohl přinést nové maximum. Kvitová ukazuje konstantní výkony na všech površích. Uhrála titul na hardu, antuce i naposledy na zeleném pažitu. V Birminghamu obhájila titul z loňska. Tehdy se vracela po půlroční pauze, kdy se zotavovala z přepadení.

„Letos jsem byla v jiné situaci, ale i tak je pro mě vítězství překvapivé. Od začátku se mi dařilo, ale nenapadlo mě, že by to mohlo takhle skončit,“ prohlásila vítězka nyní už pětadvaceti turnajů na okruhu WTA.

Prokleté grandslamy 

Jedinou kaňkou na dosavadní skvělé jízdě jsou výpadky na hlavních turnajích roku. Na Australian Open se Kvitová loučila již v prvním kole po prohře s Petkovičovou, na Roland Garros pak skončila ve třetím kole na houževnaté Kontaveitové.

Lenka Podjuklová na US Open.
Sudí Lenka Podjuklová míří na Wimbledon: I já už zkompletovala svůj „slam"

Osmadvacetiletou tenistku však nyní čeká její nejoblíbenější grandslamový podnik. Na Wimbledon zamíří jako jeho dvojnásobná vítězka.

Letošní NEJ Kvitové:
* nejrychleji vyhraných pět titulů v sezoně od roku 2013, kdy Serena Williamsová došla na tuto metu již v květnu
* vyhrála titul na všech třech površích
* bilance 5:0 ve čtvrtfinále, semifinále i finále
* nejlepší na WTA Tour v počtu vítězství (37)
* nejlepší na WTA tour v počtu třísetových výher (bilance 14:2)
* bilance 14:2 proti hráčkám TOP 20

„Jestli tam mohu vyhrát? Proč by ne? Může se však stát spousta věcí jako třeba zranění. Pro grandslamy si navíc musíte trochu jinak nastavit hlavu a já se pokusím udělat to, co nejlépe,“ prohlásila Kvitová, která na trávě v All England Cupu vládla naposledy v roce 2014.

Od té doby se nedostala přes třetí kolo. S letošní formou by však mohla opět prorazit. Přejít nevyzpytatelná první kola, právě to by mohl být klíč. U Kvitové je známo, že se do tempa dostává postupně. Když už se však chytne, umí být k nezastavení, což dokazuje i její letošní úctyhodná bilance.

Karolína Plíšková
Karolína Plíšková: Wimbledon nemám v takové oblibě

Pokud se svěřenkyně Jiřího Vaňka probojovala do čtvrtfinále, neztratila už ani jeden zápas. Z pěti finálových účastí dokázala urvat pět titulů, to jsou čísla pravé šampionky.

Přijde třetí titul? 

Letos může opět ukázat svou sílu i na velkém turnaji. Od vítězství právě na Wimbledonu zapsala při dalších čtrnácti grandslamových účastech dvě čtvrtfinále. Rok 2018 ji však zastihuje v mistrovské formě a na své oblíbené trávě je schopná velkých věcí.

Kvitová je v herní, psychické i fyzické pohodě, což dokazuje i fakt, že nezvolí před Wimbledonem odpočinek, ale tento týden bude bojovat na turnaji v Eastbourne.

Česká lvice opět vystrkuje drápky a soupeřky by z ní měly mít strach. V Londýně zaútočí na svůj třetí titul.

Petra Kvitová
Policie má důkazy, že údajný útočník byl v bytě Kvitové