Po skvělé cestě US Open, během které neztratila Emma Raducanuová ani set, se mladičká Britka posune o 127 příček až na 23. ženského žebříčku WTA.

„Je to absolutní sen. Vždycky jsem snila o grandslamovém titulu, mluvila o tom, že ho vyhraju a věřila si, ale teď nemůžu uvěřit, že jsem to dokázala,“ rozplývala se Raducanuová bezprostředně po vítězství.

Na neuvěřitelnou cestu turnajem reagovala řada světových osobností, ještě aby také ne.

Přepisování historie 

„Nemám slov k tvému skvělému výkonu. Spolu s finalistkou Leylah Fernandezovou jste velkou inspirací pro další tenisové generace,“ napsala královna Alžběta II. na sociální sítě.

„Nová hvězda byla zrozena. Emma Raducanuová přepisuje historii a to je teprve na začátku své kariéry,“ pochválila Britku legendární Martina Navrátilová.

„Jeden z největších úspěchů v historii britského sportu. Gratuluju ti Emmo, jsi opravdová šampionka,“ vyznal se uznávaný hlasatel a novinář Piers Morgan.

„Poprvé v životě píšu příspěvek na twitter v živém vysílání, ale prostě musím! Skvělý výkon a celkově vystoupení na US Open. Vyhrát v osmnácti letech celý turnaj bez ztráty setu, naprosto neuvěřitelné,“ pochválil svoji krajanku bývalý úspěšný anglický fotbalista Gary Lineker.

Za vítězství na US Open si pracovitá Britka připíše 2,5 milionu dolarů (přibližně 54 milionů korun). To je mimochodem desetkrát více, než si Raducanuová vydělala za celou kariéru. Na konto si připíše 2,5 milionu dolarů, přes 53 milionů korun, což je skoro desetkrát víc než dosud vydělala za celou kariéru.