Devatenáctiletá hvězdička loni ovládla US Open coby první kvalifikantka v historii. To se ale hrálo na betonu. Antuka už jí ale tolik nevoní. Poslední zápas na ní odehrála v roce 2018 na juniorském French Open. Je až s podivem, že v Praze ji čeká premiéra na antuce v profesionální kariéře.

Britská tenistka Emma Raducanuová.
Osmnáctiletý zázrak. Studentka matematiky hrávala za drobné, teď vyhrála US Open

„Věřím, že bude na Britky platit právě antuková hra. Jsou na antuku nejméně zvyklé, bude to naše výhoda,“ spřádal plány český kapitán Petr Pála.

Raducanuová se na zápas intenzivně připravovala. Na začátku měsíce dřela v tenisovém centru Piatti v Itálii. Na antuce strávila tréninkem mnoho hodin a neznalost povrchu se na ní nepříjemně podepsala.

„Nemám žádné nehty prstech u nohou,“ prozradila před pátečním soubojem na Štvanici sympatická Britka, která v jedenácti letech hrála v Česku juniorskou soutěž klubů na antuce.

Přestože má Raducanuová zkušenosti s antukou pramalé, věří, že by se mohla stát její oblíbeným povrchem. „Opravdu věřím, že antuka by mohla být jedním z mých nejsilnějších povrchů. Ráda se po kurtu pohybuju a mám pocit, že mám ještě mnohem větší fyzický potenciál. A klouzání mě taky baví,“ přemítala. „Jen musím na antuce strávit víc času a sžít se s tímto povrchem.“

Trenér českého týmu Petr Pála.
Tentokrát na antuce. České tenistky zbrojí na Štvanici na Britky

Britská jednička si odbude antukovou premiéru v druhém pátečním utkání proti Tereze Martincové. „Pro Emmu bude těžké Terezu porazit,“ předeslal Pála.