Na takovou premiéru na Turnaji mistryň Karolína Plíšková jen tak nezapomene. Posuďte sami.

Do zápasu vstoupila excelentně, proti světové šestce Garbiňe Muguruzaové dominovala a hladce získala první set. Poté však přišel zádrhel, druhou sadu musela dotahovat, a i když vydřela tie-break, zápas ukončit nedokázala.

Španělku vyhraný set povzbudil a v rozhodující sadě mířila za vítězství. Česká jednička se však za stavu 0:4 dokázala vrátit do zápasu, odvrátit mečbol a nakonec letošní vítězku Roland Garros porazit. Bravo!

"Bylo to hodně těžké utkání. Já byla sice ve druhém setu blízko výhry, ona se ale vzchopila a hrála skvěle," řekla na dvorci Plíšková. "Přesto jsem věřila, že můžu vyhrát a jsem ráda, že jsem to nakonec zvládla. Je to pro mě hodně důležitá výhra," dodala.

Ve druhém setu za stavu 3:4 se Plíškové snažil pomoci i trenér Jiří Vaněk. "Seš lepší. Nepanikař!" povzbuzoval jí. Jeho svěřenkyně ale opět ztratila servis a Španělka podávala na zisk sady. Plíšková si ještě vynutila tie-break, v něm vedla už 3:0, přesto prohrála.

Neuvěřitelný finiš

Ztráta sady se na Plíškové podepsala. Rychle prohrávala 0:4, ale neztrácela naději. Bojovností snížila v gemu, který trval čtvrt hodiny, na 1:4. Za stavu 2:5 pak odvrátila mečbol a zahájila velkolepý obrat. Ten dokonala nakonec v 1:20 ráno místního času.

"Fantastický obrat. Plíšková byla psychicky i fyzicky dole, ale nevzdala to," komentovala zápas legenda Martina Navrátilová. "Její trenér jí hodně pomohl. Poradil jí, co a jak dělat."

Druhý duel na podniku pro osm nejlepších tenistek sezony čeká Plíškovou ve středu proti Světlaně Kuzněcovové, která se postarala o překvapení a v třísetové bitvě porazila obhájkyni titulu Agnieszku Radwaňskou.

Kuzněcovová se veze na vítězné vlně

I Kuzněcovová, která přijela do Singapuru jako čerstvá šampionka z Moskvy (kvalifikovala se právě až díky sobotnímu triumfu), odvrátila proti Radwaňské mečbol.

Ačkoliv měla Ruska v nohách již zmiňovaný domácí turnaj a v úvodu zápasu se zdálo, že Radwaňskou nečeká příliš složitý zápas, opak byl pravdou. I když Polka vedla 4:1, set nezískala. Kuzněcovová potvrdila, že je jednou z největších bojovnicí na okruhu a první sadu fantasticky otočila.

Ve druhé sice světová devítka získala jen jediný game a Radwaňská srovnala, ale ve třetím dějství okouzlila publiku dalším skvělým obratem. Ještě předtím se ale na lavičce předvedla jako "kadeřnice", když si ustřihla kus copu. 

A s kratšími vlasy přišla i nová energie. Radwaňské sebrala podání a srovnala na 2:2 a poté ještě z 2:4 na 4:4. V deváté hře pak Kuzněcovová odvrátila mečbol a nakonec se po hodině a 48 minutách radovala z vítězství.

"Prostě jsem hrála míč po míči. Bojovala jsem a běhala," řekla Kuzněcovová po třinácté výhře ze sedmnácti zápasů proti Radwaňské.

Turnaj mistryň v Singapuru (tvrdý povrch, dotace 7 milionů dolarů):

Bílá skupina:
Karolína Plíšková (4-ČR)
- Muguruzaová (5-Šp.) 6:2, 6:7 (4:7), 7:5, Kuzněcovová (8-Rus.) - A. Radwaňská (2-Pol.) 7:5, 1:6, 7:5.