„Jedné věci se budu chtít v budoucnu vyhnout, a to užívání melatoninu a zdřímnutí si před zápasem. Protože to evidentně nefunguje,“ řekl Stefanos Tsitsipas.

Protože měl rozhozený biorytmus a předchozí zápasy v Paříži hrál převážně večer, snažil se před duelem s velkým favoritem Alcarazem usnout. Na doporučovaných dvacet minut. Efekt byl ale opačný.

„Divil jsem se ještě při prvním gamu, když jsem podával, proč necítím adrenalin a stres. Byl jsem klidnější než obvykle. Většinou spát před zápasem nechodím, vlastně nikdy,“ vyčítal si čtyřiadvacetiletý Tsitsipas, jenž hrál na Roland Garros před dvěma lety finále.

Alcarazovi po jasném vítězství nicméně vyjádřil respekt. „Nehrál nějaký super špičkový tenis. To já dovolil, aby to tak bylo. Ale hrál dobře, to zase jo,“ dodal Tsitsipas. Zmátořil se až za stavu 2:5 ve třetím setu a dovedl ho do tie-breaku. V něm ale prohrál 5:7.

Vylepší Djokovič rekord? 

Španělský tenista si naopak pochvaloval úroveň své hry. „Jde pořád nahoru. Řekl bych, že jsem odehrál jeden z nejlepších zápasů vůbec,“ uvedl Alcaraz. A těší se na očekávanou bitvu s Novakem Djokovičem, jenž může v Paříži vylepšit rekord 23. grandslamovým titulem.

„Už když byl známý los, všichni se těšili na tento zápas, na semifinále s Novakem. Já taky. Od loňska jsem se těšil na další vzájemnou bitvu. Bude to jeho už pětačtyřicáté semifinále na grandslamech, moje druhé. V tom je rozhodně lepší. Ale o tomhle nebudu přemýšlet,“ dodal dvacetiletý Alcaraz.