Vše začal rozchod s bývalou moderátorkou TV Nova Michaelou Ochotskou, který byl v bulváru denně propírán. Následovala dvě nepříjemná zranění a postupný pád až do druhé světové stovky. Dvojnásobný daviscupový vítěz se od 1. května představí v Ostravě na turnaji Prosperita Open, kde se pokusí opět nastartovat kariéru. "Věřím, že je všechno špatné za mnou," řekl Deníku Rosol.

V pondělí 1. května začíná v Ostravě challenger Prosperita Open, druhý největší turnaj v zemi. Jak se na něj těšíte? Bude to již váš devátý start, v roce 2010 jste na tamních antukových kurtech triumfoval…
Těším se moc. Pár let jsem teď v Ostravě nehrál, volil jsem větší turnaje v zahraničí. Jsem rád, že se mohu znovu vrátit do Komenského sadů. Dobře to tam znám. Je tam útulný areál, přátelská atmosféra. Pokusím se hrát svůj nejlepší tenis a dojít co nejdál.

Na konci roku 2014 jste byl na 26. místě žebříčku ATP, aktuálně vám patří 153. příčka. Jak zatím hodnotíte letošní sezonu?
Už jsem toho letos odehrál docela dost. Včetně kvalifikací to mám 12:10. Před dvěma týdny jsem došel na challengeru v italské Barlettě do semifinále, teď v kvalifikaci na turnaj ATP do Barcelony jsem prohrál v prvním kole ve třech setech s nasazenou jedničkou, Brazilcem Monteirem. Abych řekl pravdu, po těžkých časech vyhlížím lepší zítřky. Snad se mi už v Ostravě bude dařit.

Mluvíte o těžkých časech. Máte asi na mysli váš rozchod s bývalou moderátorkou TV Nova Michaelou Ochotskou, který se hlavně v bulváru propíral téměř každý den…
Nebudu lhát, je to náročné. Tyhle věci odvádějí vaši pozornost. Hlava to třeba občas ani nevnímá, nebo se o to alespoň snažím, jenže tělo na to reaguje špatně. Taky proto si myslím, že přišla na konci loňského roku ta dvě zranění.

O co přesně šlo?
Měl jsem problém s achilovkou a taky natrženým břišním svalem, prokrváceným šest centimetrů kolem. To bylo hodně nepříjemné. Dlouho jsem se z toho dostával. Nepřišlo to zároveň, takže se to táhlo a nemohl jsem se připravovat. Věřím, že je všechno špatné za mnou. Cítím, že jsem teď už na dobré cestě. Po všech stránkách je to lepší, než to bylo dřív.