„Ahoj Wimbledone, jsem zpět,“ napsala tenistka prostějovského klubu k fotografii, na které sedí se zdviženým palcem na trávě na tréninkových kurtech. „Jsem šťastná, že můžu říct, že jsem si poprvé (letos) zahrála pár míčů na nádherné trávě,“ uvedla. 

Casey Dellacquaová (vlevo) a Ashleigh Bartyová ve Fed Cupu proti České republice.
Příběh jedničky. Před čtyřmi lety utekla ke kriketu, nyní je tenisovou královnou

Devětadvacetiletá Kvitová léčí natržený sval v předloktí levé ruky, kterou si zranila v Paříži před antukovým Roland Garros. Od té doby nedržela raketu v ruce a nemohla minulý týden obhajovat titul na trávě v Birminghamu.

Pro cestu do britské metropole se rozhodla po pondělním vyšetření magnetickou rezonancí, i když výsledek ještě nebyl ideální. „Ruka je lepší. Dělám všechno možné, abych mohla hrát, ale definitivně se rozhodnu později v týdnu. Držte mi palce,“ uvedla Kvitová a pravděpodobně tak učiní do pátečního losování.

Vítězka Wimbledonu z let 2011 a 2014 od premiéry v hlavní soutěži v roce 2008 turnaj nikdy nevynechala. Loni ale vypadla v prvním kole.

Fantastický začátek roku

Sezonu letos Kvitová rozjela ve velkém stylu. Vyhrála turnaj v Sydney a postoupila do finále grandslamového Australian Open. Pak slavila titul ve Stuttgartu a zahrála si finále v Dubaji. Ve světovém žebříčku je šestá a v pořadí sezony druhá.

Zleva editorka módního časopisu Vogue Anna Wintourová a tenistky Serena Williamsová s Caroline Wozniackou na modní přehlídce v New Yorku.
Další sportovní veselka. Bývalá tenisová jednička se vdala za vítěze NBA