Česká tenistka Lucie Šafářová si v Montrealu o titul nezahraje. V semifinále s Číňankou Li Na ztratila ve třetí sadě vedení 5:1 a prohrála 6:3, 3:6 a 5:7. Ve hře o finále je na kanadském turnaji ještě Petra Kvitová, která se o postup utká s bývalou světovou jedničkou Caroline Wozniackou z Dánska.

Pětadvacetiletá Šafářová byla postupu do druhého finále v sezoně velmi blízko. Ve třetím setu se ujala vedení 5:1 a dvakrát mohla zápas s loňskou vítězkou Roland Garros doservírovat. Nevypracovala si však jediný mečbol a jedenáctá hráčka světa Li Na dokázala rozhodující set otočit.

"Když můžete zápas ukončit, vždycky jste u toho trochu nervózní. Říkala jsem si, že předtím v utkání hodně chybovala a málo na ni tlačila. Ona toho využila a otočila to. Začala dobře podávat, zlepšila se a bylo to," uvedla Šafářová. "Proto je tak vysoko v žebříčku. Jde do toho za každého stavu."

S čínskou tenistkou prohrála i potřetí v sezoně a celkově už pošesté za sebou. Přišla o šanci ukončit čtyřleté čekání na titul. "Tak to chodí. Dokud není odehraný poslední míč, není hotovo. Měla jsem za tím víc jít, víc riskovat a snažit se hrát vítězné míče, ne čekat na její chyby," řekla Šafářová.