Na turnaji v Remeši se Šafářová měla představit především ve čtyřhře po boku své starší neteře Emmy Dvořáčkové. Divokou kartu od pořadatelů pak chtěla využít jako přípravu na kvalitně obsazený turnaj legend v Lucembursku. První kolo pro ni však dopadlo úspěšně, když si poradila s domácí teenagerkou Yaroslavou Bartashevichovou. Druhé kolo už ale bude bez zkušené české hráčky, stejně jako deblová část turnaje.

„Někdy si člověk něco naplánuje, ale dopadne to jinak. Bohužel nemohu pokračovat na turnaji ve Francii, protože můj start byl kvalifikován jako návrat do profesionálního tenisu a pro ten jsem nesplnila náležitý proces, který vyžaduje ITF již před začátkem turnaje. O tom jsem bohužel nevěděla, ale respektuji daná pravidla," uvedla na svém facebookovém profilu.

Lucie Šafářová
Šafářová v Remeši slavila vítězný návrat k tenisu. Plný comeback nechystá

„Můj plán byl si tu zahrát čtyřhru s neteří a singla jako přípravu na legendy v Lucembursku, neplánuji se vracet k profi tenisu. Ještě jednou děkuji turnaji za příležitost si tu zahrát a vám fanouškům za krásné zprávy! Těším se na legendy za 14 dnů!" doplnila Šafářová, která už v úterý večer odstoupila ze čtyřhry.

Brněnská rodačka oznámila konec kariéry v listopadu 2018. Ve dvouhře se před utkáním proti Bartashevichové naposledy představila v září 2018, o necelý rok později na French Open pak odehrála své poslední deblové utkání.