Travnaté kurty v All England Clubu mu sedí. Ještě nikdy na nich Veselý nepadl v prvním kole a již podruhé během tří let se probojoval do osmifinále. Po bídné první polovině roku je však jeho dosavadní cesta turnajem rozhodně příjemným překvapením.

V Londýně zvládl porazit zkušeného Floriana Mayera a především dva zástupce z nejlepší dvacítky žebříčku ATP Diega Schwartzmana a Fabia Fogniniho. Za odměnu ho čeká bitva s Rafaelem Nadalem. Je jasné, jaký by byl ideální dárek k Veselého zítřejším narozeninám.

„Kde jinde ho porazit než na trávě? Nejnepříjemnější je samozřejmě na antuce. Tady mohu se svým podáním získat více přímých bodů a využiju svůj plochý bekhend, který více sjíždí,“ řekl rodák z Příbrami.

NOVÁ ČESKÁ JEDNIČKA?

Vzhledem ke strádání dlouholetého tahouna Tomáše Berdycha, který ve Wimbledonu kvůli zranění chybí a propadne se žebříčkem, může mít český mužský tenis dokonce novou jedničku. Veselý by musel porazit španělského matadora. „Byl by to bonus navíc,“ prohlásil.

Pro téměř dvoumetrového habána by takový primát byl o to sladší vzhledem k dosavadnímu průběhu sezony. Před startem travnaté části měl na svém kontě stejný počet porážek i výher (14) a uvažoval, že zbytek roku vypustí a bude se věnovat přípravě.

V Antalyi však došel do semifinále a solidní formu na zeleném pažitu potvrzuje i ve Wimbledonu. „Krize je snad zažehnaná, ale ono se to může zase rychle otočit, zvlášť u mě. Poslední léta mám jak na houpačce, takže musím být hlavně pokorný a jít dále krok za krokem,“ prohlásil Veselý.

PLÍŠKOVÁ A ČESKÉ DERBY

V ženské části se do druhého týdne grandslamového turnaje dostala z českých zástupkyň pouze Karolína Plíšková. Tráva v All England Clubu je zatím pohřebištěm favoritek a pro rodačku z Loun se otevírá zajímavá cesta k úspěchu. V boji o čtvrtfinále ji však čeká nepříjemná Nizozemka Kiki Bertensová.

„Musím se soustředit na sebe. Potkávám soupeřky, které můžu porazit. Když už jsem tady, chci vyhrávat. Pavouk je otevřený, proto chci uspět v dalším kole,“ uvedla osmá hráčka světa.

Po volné neděli je na programu tzv. „Manic Monday“. Během dnešního programu se odehrají všechna osmifinálová klání dvouhry i čtyřhry mužů a žen.

Proti sobě se postaví také páry s českým zastoupením. Vítězky Roland Garros Sinia-ková s Krejčíkovou se utkají s Lucií Hradeckou, která hraje po boku Su-Wei Hsieh. Při obnovené spolupráci se pak Mattek-Sandsová se Šafářovou střetnou s dvojicí Sestini-Hlaváčková Strýcová.

Je na co se těšit…