Jedno se ovšem rodákovi z Canberry upřít nedá. Před rokem v londýnském All England Clubu předvedl opravdu fenomenální jízdu, za kterou zcela po právu sklízel chválu ze všech koutů tenisového světa. Zdálo se, že věčný lajdák Nick Kyrgios konečně chytil svou šanci za pačesy. Bohužel. Opět jen a pouze planý poplach.

Nick Kyrgios
Rebel Kyrgios přiznal psychické problémy. Uvažoval jsem o sebevraždě, řekl

Tentokrát však australského rebela nedohnala špatná životospráva ani žádné další osobní problémy, nýbrž smolná zranění, se kterými už bojuje nějaký ten pátek. Za posledních dvanáct měsíců musel léčit chodidlo i natržené vazy v zápěstí, k nimž se navíc ještě přidalo stále nedoléčené koleno. Ve výsledku to pak znamenalo jedinou účast na turnaji ve Stuttgartu, kde Kyrgios vyletěl hned v prvním kole.

Exhibice, večírky i trénování kamaráda

Nebylo proto žádným překvapením, když pár dní před začátkem nejstaršího grandslamu poslal známý bouřlivák na Britské ostrovy nucenou omluvenku. „Během svého návratu jsem cítil další bolest. Zkoušel jsem všechno a jsem zklamaný, že se musím z turnaje odhlásit,“ pronesl Australan. „Mám ale pocit, že stále funguju stejně dobře jako vždy. Pořád jsem schopen porazit spoustu lidí,“ dodal sebevědomě. 

Při pohledu na aktuální rekonvalescenci 35. hráče světa se však těmto odvážným výrokům věří jen velmi obtížně. Kyrgios totiž pojal svůj odpočinek malinko jinak. Před nedávnem se například objevil na tenisové exhibici Ultimate Tennis Showdown v Los Angeles, kde koučoval svého amerického kamaráda Francese Tiafoea. A kromě toho samozřejmě neopomněl ani návštěvu místních večírků.

Nicméně v trénování svěřenců se osmadvacetiletý zabiják evidentně našel. „Myslím si, že bych mohl klidně trénovat. Třeba tady Francese na plný úvazek,“ žertoval Kyrgios před novináři. Když byl ovšem dotázán na blízkou budoucnost coby tenista, tak už mu do smíchu tolik nebylo. 

„Abych se přiznal, je to naprosto šílené. Turnajový kalendář je totálně natřískaný a já navíc stárnu. Všechno to pití a chození na večírky…Cítím se, jako by mi teď bylo sedmapadesát,“ prozradil vítěz sedmi turnajů na okruhu ATP.

Až nebudu hrát, tak už mě nikdy neuvidíte

O své neutichající lásce k noční zábavě promluvil Kyrgios již před rokem, kdy se veřejně přiznal k tomu, že za jediný večer vypije až 17 panáků alkoholu. Po jedné z nocí strávené v New Yorku prý dokonce nemohl tři dny vůbec chodit. A neméně bujaré byly také oslavy loňského stříbra na Wimbledonu, které sdílel se svými fanoušky na sociálních sítích. 

Žádnou touhu po zopakování loňského výkonu na travnatém grandslamu či útoku na vyšší mety tak rozhodně nečekejte. „Upřímně? Neexistuje, že bych ještě za pět let hrál tenis. Nedovedu si to vůbec představit. Slibuji, že až nebudu hrát, tak mě už nikdy neuvidíte,“ zaskočil přítomné zástupce médií.

Závěrečný den UniCredit Czech Open 2023 v Prostějově. Dalibor Svrčina
Za plivanec vyfasoval obří flastr. Bravo, ATP, odvětil ironicky český tenista

Někdejší světová třináctka se přitom měla vrátit zpět na okruh koncem července ve Washingtonu, nicméně kvůli přetrvávajícím zdravotním potížím musela svůj comeback opět odložit. Ve hře tak alespoň zůstávají turnaje v Torontu a Cincinnati. A velké otazníky visí rovněž kolem vrcholu betonové sezony ve Flushing Meadows. 

Na žádný spanilý návrat to však v případě australského rebela rozhodně nevypadá.