Ruská tenistka Maria Šarapovová si počtvrté zahraje finále turnaje v Miami. V souboji bývalých světových jedniček zdolala Dánku Caroline Wozniackou 4:6, 6:2, 6:4 a má další možnost pokusit se prestižní podnik v Key Biscayne poprvé v kariéře vyhrát. Z předchozích finálových zápasů v letech 2005, 2006 a loni odcházela jako poražená.
    
O druhé finalistce se rozhodne mezi Polkou Agnieszkou Radwaňskou a Francouzkou Marion Bartoliovou, jež ve čtvrtfinále vyřadila obhájkyni titulu a první hráčku světa Bělorusku Viktorii Azarenkovou, které uštědřila první letošní porážku.
    
Světová dvojka Šarapovová si vylepšila vzájemnou bilanci se současnou šestou hráčkou světa Wozniackou na 4:2. Dánská tenistka opouštěla kurt po dvou hodinách a 34 minutách rozladěná nejen z prohry. Při mečbolu sudí na umpiru opravil výrok čárového, který zahlásil ruské tenistce po druhém servisu aut. Wozniacká, která už neměla nárok na jestřábí oko, se s rozhodčím, jenž měl pravdu, marně dohadovala.
    
Šarapovová místo šesté dvojchyby v zápase šla znovu podávat a rozhozenou soupeřku snadno dorazila. Rozčilená Wozniacká pak rozhodčímu ani nepodala ruku. 

MIAMI (USA)

Ženy, dvouhra - semifinále: Šarapovová (2-Rus.) - Wozniacká (4-Dán.) 4:6, 6:2, 6:4.