"Považuji tento útok za naprostou šílenost. Bohužel doba, ve které žijeme, je podivná. Držím Petře palce, ať se z toho co nejdříve dostane. A šok, který prožila, ať netrvá dlouho. Je silná," řekl v rozhovoru Kaderka.

Lékař a fyzioterapeut tenistů Pavel Kolář tenisového šéfa informoval, že Kvitová musí na operaci s pořezanou rukou. "Konkrétnější informaci nemám," řekl Kaderka, který věří, že policie pachatele co nejdříve dopadne a potrestá.

TAKÉ ČTĚTE: Kvitová je po operaci. Přijde o první část sezony včetně Australian Open

Útok na českou tenisovou hvězdu ale Kaderka nechtěl srovnávat s napadením Moniky Selešové, kterou před třiadvaceti lety na turnaji v Hamburku během tenisového zápasu bodl nožem pomatený příznivec.

"Pro Moniku to byl takový šok, po kterém se do tenisu pořádně nevrátila. To, myslím, Petře nehrozí. Dnešní útok na ni neměl s tenisem jako takovým a prostředím stadionu nic společného. Byl to brutální kriminální čin," řekl Kaderka. "Myslím si, že tohleto je jasný důkaz, že mají být povolený malý střelný zbraně, že každý člověk má mít zbraň, aby se mohl bránit. Má ji mít doma, má ji mít v kapse, když někdo takový přijde," řekl.

Kvitová silnou osobností

Kvitovou označil za silnou osobnost. "Ovšem je to přece jen mladé děvče, má svoji dušičku, svoje starosti. Nemusíme spekulovat, něco podobného zanechá na každém do konce života stopu. Petra se z toho musí dostat. Když bude sebemenší možnost jí pomoci, tak to všichni mile rádi uděláme, řekl prezident tenisového svazu.

Kvitová byla přepadena ve svém bytě v Prostějově. Při přepadení se bránila a má řezné rány na levé ruce, ve které drží raketu. Nejspíše jsou zasaženy i šlachy, proto musela podstoupit chirurgický zákrok.

TAKÉ ČTĚTE: Kvitové po napadení hrozí trauma. Může ji to zlikvidovat, říká psycholožka