„Je to pro mě skvělé. V téhle pozici jsem ještě nebyla a užívám si to,“ přiznává devatenáctiletá tenisová kometa.

Po úspěších na amerických betonech se rodačka ze Sokolova vyšplhala do elitní světové padesátky a kapitán Petr Pála s ní počítá jako s hlavní oporou pro prostějovský souboj s Kanadou.

„Je to zodpovědnost, ale při zápasech na to nesmím myslet. Beru to jako výzvu,“ říká Vondroušová.

Zámořské úspěchy

Pohoda z ní čiší na první pohled. Aby ne, když se v letošní sezoně pyšní bilancí třinácti výher a pouze čtyř porážek.

„Zkraje sezony jsem nehrála kvůli zraněnému kolenu a trochu jsem se s tím trápila. Teď se ale cítím dobře a na kurtu je to vidět,“ pochvaluje si.

Na prestižních podnicích v Indian Wells a v Miami pokaždé postoupila do čtvrtfinále, což jí přineslo spoustu bodů do žebříčku WTA.

„V Indian Wells jsem obhajovala osmifinále z minulého roku, takže jsem si nějaké body připisovala. V Miami jsem neobhajovala nic. Tyhle turnaje mi pomohly. Zahrála jsem tam super zápasy,“ líčí tenistka, která na zmiňovaných podnicích získala například skalp Simony Halepové a vyrovnané duely odehrála i se svými přemožitelkami Elinou Svitolinovou a Karolínou Plíškovou.

„Kája je top hráčka, hrála lépe a druhý set proti mně otočila,“ říká Vondroušová. „Čtvrtfinále na velkých turnajích pro mě ale byla super.“

Podcenění nehrozí

Ať v sobotu nastoupí do úvodní dvouhry proti jakékoliv soupeřce, bude obrovskou favoritkou. Kanadský tým totiž do Prostějova nepřivezl řadu opor. Češkám zase chybějí Plíšková, Petra Kvitová nebo Kateřina Siniaková.

„Kanaďanky tady nemají nejlepší hráčky, ale i tak to pro nás asi bude těžký zápas. Nesmíme to podcenit,“ nabádá Vondroušová.

Z kanadského výběru zná jen deblistku Gabrielu Dabrowskou. „Proti ní jsme hrály v Austrálii s Bárou Strýcovou,“ pátrá v paměti.

Hlavu si Vondroušová nedělá ani z přechodu na antuku. „Bude to jiný tenis než na betonu, ale na antuce jsem vyrůstala, takže z toho vystresovaná nejsem.“

Prašný oranžový povrch už navíc poctivě testovala během tréninků v Praze.

„Hrála jsem už dva a půl týdne na Štvanici, v úterý jsem přijela do Prostějova a není to zas takový rozdíl. Hrálo se mi dobře, akorát jsem si musela zvykat na zataženou střechu,“ popisuje česká jednička.

Desítky fotek a autogramů

Ve středu kolem poledne rozdala stejně jako její spoluhráčky desítky podpisů prostějovským školákům, kteří dorazili na autogramiádu do Národního sportovního centra. České tenistky se nebránily ani společným fotografiím a k vidění bylo jedno „selfíčko“ za druhým.

„Je to příjemné vidět děti, že mají radost se s námi setkat,“ usmívá se Vondroušová.

V nominaci do dvouher ji doplní jedna z kvarteta Karolína Muchová, Marie Bouzková, Barbora Krejčíková nebo loučící se Lucie Šafářová.

Blížící se fedcupová reforma může reálně způsobit, že poražený tým z víkendového klání ze Světové skupiny nesestoupí. S tím si ale Češky nelámou hlavu. „Chceme vyhrát každý zápas,“ zní z tábora kapitána Petra Pály.