Má dva grandslamové tituly ve čtyřhře (společně s Kateřinou Siniakovou), byla deblovou světovou jedničkou, ale v posledních týdnech dokazuje všem pochybovačům, že ke světové tenisové elitě patří i ve dvouhře. 

Barbora Krejčíková prožívá nefalšovaný sen. Neuťala ho ani americká teenagerka Cori Gauffová, v sedmnácti letech považovaná za nastupující superhvězdu ženského tenisu. V Paříži však vládla o sedm let starší Češka. 

"Nikdy jsem ani nepočítala s tím, že bych mohla hrát takový zápas. Splnil se mi sen," rozplývala se Krejčíková po čtvrtfinálovém duelu Roland Garros, v němž Gauffovou porazila 7:6 a 6:3. Teď je mezi nejlepší čtyřkou. To před antukovým grandslamem čekal jen málokdo. 

Pevnější nervy měla Češka

Leccos to přitom naznačovalo. Krejčíková nedávno ve Štrasburku vyhrála svůj první titul ve dvouhře a pod Eiffelovku přijela s náramnou formou. Tu zatím excelentně potvrzuje. 

Své sebevědomí potvrdila i ve čtvrtfinále. V koncovce první první sady postupně čelila pěti setbolům, ovšem všechny kritické chvilky odvrátila a pak otočila i vývoj tie-breaku. Gauffová nehrála špatně, ale když se lámal zápas, měla pevnější nervy zkušenější Češka. 

Ve druhém setu pak soupeřce začaly ujíždět nervy, častěji chybovala a zlobila se, zatímco Krejčíková si hladce došla pro (zatím) životní vítězství.

V semifinále se utká s řeckou tenistkou Marií Sakkariovou, která ve druhém středečním čtvrtfinále porazila ve dvou setech obhájkyni titulu Igu Šwiatekovou z Polska.

"Už se moc těším. Klidně bych hrála ještě dneska," usmívala se Krejčíková v rozhovoru na kurtu. Se Sakkariovou letos už hrála na turnaji v Dubaji a zvítězila.