Stejně jako loni, i letos se vítězka prestižního Turnaje mistryň jmenuje Williamsová.

Letos se ale v katarském Dauhá radovala mladší z amerických sester Serena, která ve finále zdolala 6:2 a 7:6 obhájkyni titulu Venus.

Serena tím jen potvrdila svou momentální dominantní pozici v ženském tenisu. Sezonu zakončí jako světová jednička, na první příčce žebříčku střídá Rusku Dinaru Safinovou.

V Dauhá se jednalo o dvaadvacátý vzájemný souboj sester Williamsových. Serena v „rodinné při“ uspěla podvanácté.

„Je pěkné vyhrát konečně něco jiného než grandslam,“ usmála se po zápase mladší ze sester. Serena má na svém kontě už jedenáct titulů ze čtyř nejvýznamnějších akcí roku, ale jiný turnaj vyhrála naposledy v dubnu 2008.

„Vím, že se Venus dneska necítila nejlépe. Ale i tak bojovala a to bylo frustrující. Podávala jsem dobře, ale proti Venus musíte podávat skvěle,“ řekla k finálovému souboji vítězka.

Serena Williamsová v Dauhá neprohrála jediný mač a její konto se rozroste o jackpot ve výši jeden a půl milionu dolarů.

Na domácím turnaji ve Vídni triumfoval Rakušan Jürgen Melzer, který ve čtvrtfinále vyřadil I Radka Štěpánka. Ve finále porazil Melzer 6:4 a 6:3 prvního nasazeného Marina Čiliče z Chorvatska a radoval se ze svého druhého titulu v kariéře.

V Lyonu zvítězil Chorvat Ivan Ljubičič, který byl na turnaji jediným nefrancouzským hráčem mezi poslední osmičkou. V boji o titul devětadvacátý hráč světa vyzrál po setech 7:5 a 6:3 nad domácím tenistou Michaelem Llodrou.

VÍDEŇ (Rak.):

Muži, dvouhra - finále:
Melzer (7-Rak.) - Čilič (1-Chorv.) 6:4, 6:3.

PETROHRAD (Rus.):

Stachovskij (Ukr.) - Zeballos (8-Arg.) 2:6, 7:6 (10:8), 7:6 (9:7).
Čtyřhra - finále: Fleming, Skupski (Brit.) - Erlich, Ram (1-Izr.) 6:4, 3:6, 10:6.

LYON (Fr.):

Dvouhra - finále:
Ljubičič (3-Chorv.) - Llodra (Fr.) 7:5, 6:3.
Čtyřhra - finále: Benneteau, Mahut (Fr.) - Clément, Grosjean (Fr.) 6:4, 7:6 (8:6).