Jak to tak bývá, spousta lidí měla rázem jasno. Jednalo se podle nich o rodinnou machinaci Williamsových, za kterou měl stát otec obou geniálních tenistek Richard. Když pak Serena hrála finále proti Kim Clijstersové, šestnáct tisíc diváků posměšně bučelo jak na ni, tak na Venus s Richardem v hledišti.

„Indian Wells zostudilo Ameriku,“ zuřil otec Williams. Diváci ho prý rasisticky uráželi a vyhrožovali mu, že ho stáhnou z kůže. Rozlícené Serena s Venus odmítly, že by jejich zápasy byly předem dohodnuté, a na prestižní turnaj v kalifornské poušti zanevřely. Mladší z obou sester Indian Wells bojkotovala až do roku 2015, ta starší ještě o rok déle.

Proč připomínat tuhle historku? Protože osud si zalaškoval a svedl sestry Williamsovy v Indian Wells znovu dohromady. Dnes večer (nebo během noci na zítřek) se Serena s Venus utkají ve třetím kole ženské dvouhry.

Není divu, že se hned vyrojily vzpomínky na sedmnáct let starou aféru. Tedy alespoň mezi fanoušky a novináři. Samotné tenistky se o tom bavit nechtěly. „Vůbec jsem si na to nevzpomněla. Je to už sedmnáct let, něco je jako věčnost,“ řekla Serena.

Šestatřicetiletá legenda hraje první turnaj na okruhu WTA po víc než roční pauze, během které porodila dceru. Ve druhém kole těsně přehrála Nizozemku Kiki Bertensovou. Bylo znát, že jí chybí herní praxe, zároveň ale ukázala svou proslulou buldočí vůli a bojovnost.

„Pořád dělám chyby, které normálně nedělám. Je to pro mě zkušební jízda. Cestuji s dítětem, všechno je to pro mě nové,“ vyprávěla vítězka 23 grandslamů ve dvouhře.

S Venus se naposledy utkala ve finále loňského Australian Open. Až potom oznámila své těhotenství. Kdekdo pochyboval, že se po tak dlouhé době dokáže znovu vrátit na vrchol, Serena v tom má ale jasno.

„Hraje tu dobře a svůj tenis pořád zlepšuje. Když pálí vedle, není to o moc,“ hodnotila Venus výkony své sestry v Indian Wells.

„Raději bych se utkala s kýmkoli jiným,“ přiznala Serena, která má se sestrou vítěznou bilanci 17:11. Většinou se potkávají v závěrečných fázích turnajů, třetí kolo je nezvyk. „Jde o velký rozdíl. Každopádně jedna z nás z turnaje vypadne předčasně. Je to těžší, než se utkat ve finále.“

Která ze sester postoupí?