„Setkaly jsme se, abychom si promluvily o tom, co se nám stalo,“ řekla Kvitová podle agentury Reuters novinářům. „Bylo skvělé potkat někoho, kdo prošel něčím podobným,“ dodala.

Vzájemné setkání označila Kvitová za silný okamžik. „Překvapilo mě, že se mnou chtěla mluvit. Pověděla mi, co se jí stalo, a byla na mě milá. Ve skutečnosti to byl jeden z nejsilnějších projevů, který jsem kdy slyšela od nějaké legendy,“ uvedla Kvitová.  

Dvojnásobná wimbledonská vítězka se zároveň nechala slyšet, že neví, jestli se někdy z přepadení, ke kterému došlo na konci roku 2016, úplně vzpamatuje. „Nejsem si jistá, jestli někdy budu stoprocentně v pořádku. A nejsem si jistá ani tím, že ona ano. Doufám ale, že je šťastná a užívá si svůj život naplno,“ uzavřela.

Útok vyšinutého fanouška 

Kariéru Moniky Selešové, někdejší světové jedničky a devítinásobné grandslamové vítězky, ovlivnil 30. duben 1993. Na hamburském turnaji Citizien Cup vedla nad Bulharkou Magdalenou Malejevovou 6:3 a 4:3, když ji v pauze mezi gamy násilně napadl a poranil nožem Günter Parche. Pomatený fanoušek svůj čin zamýšlel jako pomstu za finálovou porážku Steffi Grafové v Melbourne téhož roku.

Americká tenistka z útoku vyvázla s „pouze“ dvoucentimetrovou ránou, prodělala však i psychický šok, z něhož se nikdy stoprocentně nevzpamatovala. Na kurty se sice ještě vrátila, v roce 1996 dokonce počtvrté vyhrála Australian Open, její kariéra ale už nikdy nebyla jako dřív.

Se světem profesionálního tenisu se definitivně rozloučila v roce 2008, na kurtech se však naposledy objevila o pět let dříve. To když v roce 2003 vypadla v prvním kole Roland Garros.