Čeští fanoušci si jen těžko mohli přát zajímavější finále ženské čtyřhry. O titul si to totiž na Wimbledonu rozdaly tři české tenistky a Američanka narozená v Brně. V zápasu párů, které na sebe narazily vůbec poprvé, byly favoritkami Krejčíková se Siniakovou, vítězky letošního French Open.

Papírové předpoklady se v prvním setu do puntíku vyplnily, když mladé české tenistky dokázaly dvakrát vzít servis zkušené Peschkeové a o vlastní přišly jen jednou při podání Siniakové. Druhá sada ale patřila jejich soupeřkám – a to i přesto, že Peschkeová potřetí ztratila vlastní servis.

V rozhodujícím třetím setu již Krejčíková se Siniakovou na kurtu dominovaly. Dvaadvacetiletý pár dokázal využít hned první mečbol a svým soupeřkám nadělil nepopulárního „kanára“.

"Na začátku turnaje jsme tohle nečekaly. Ale teď tady sedíme a máme dva grandslamové tituly. Je to ohromující," řekla Siniaková na tiskové konferenci. "Hrajeme dobře, protože si rozumíme a komunikujeme za dobrého i špatného stavu. A naše styly se potkaly, Kateřina hraje rychle a já víc s liftem," dodala Krejčíková.

Mladé české tenistky se svým vítězstvím výrazně zapsaly do historie Wimbledonu. Jako první dámský pár od roku 2003 totiž dokázaly v jednom roce triumfovat na pařížském i londýnském grandslamu. Ryze český pár navíc v Londýně vyhrál poprvé od roku 1990, kdy vítězství slavily Jana Novotná s Helenou Slukovou.