V první dvouhře uspěla Markéta Vondroušová. Stříbrná olympijská medailistka si v souboji dvojek poradila s Andreou Petkovicovou 6:1 a 6:3.

Do čtyřhry byly nahlášeny olympijské vítězky Kateřina Siniaková s Krejčíkovou, kterou však nahradila Lucie Hradecká. Krejčíková si nechávala v utkání s Kerberovou dvakrát ošetřovat pravé lýtko. Za Němky hraje dvojice Jule Niemeierová, Anna-Lena Friedsamová.

Trenér Petr Pála sleduje tenistku Markétu Vondroušovou na tréninku před finále Poháru Billie Jean Kingové v Praze.
Zpátky do bubliny. Tenistky mají v Praze dvě šatny, dezinfikuje se i síť

Dvaadvacetiletá Vondroušová hned na úvod vzala Petkovicové podání, pak sice přišla o svůj servis, ale jinak na kurtu dominovala. Tradičně dobře četla hru, soupeřku rozebírala a k oblíbeným kraťasům přidala i přesný lob či eso. "Kraťasy byly dobré a celkově nemám nějakou šablonu hru, spíš hraju intuitivně, co cítím," řekla. Set získala po dvojchybě soupeřky.

Před druhou sadou si plácla s kapitánem Pálou a pokračovala v nastoleném tempu. Rychle vedla 3:0 a opírala se o výborné podání, dala i dvě esa v gamu. "Podání mě taky drželo," uvedla. Bez zaváhání dovedla utkání do vítězného konce. Petkovicová měla v závěru v očích slzy. "Bojovala do posledního míče, nic mi nedala zadarmo. Hrála jsem dobře a bylo důležité, že jsem to udržela v hlavě," řekla Vondroušová, který vyhrála svoji čtvrtou dvouhry v soutěži z pěti duelů.

Novak Djokovič.
Premiér nechce pustit neočkované na Australian Open. Djokovič mluví o špíně

"Chtěla jsem moc vyhrát a musím říct, že jsem byla před zápasem hrozně nervózní, ale po pár gamech to ze mě opadlo. Hrála jsem svoji hru, snažila se jsem co nejvíc a užívala jsem si to. Jsem nadšená, že jsem to zvládla a takhle to dopadlo," řekla Vondroušová na kurtu.

Vítězka Roland Garros Krejčíková začala skvěle a vedla 3:0, ale náskok neudržela a v dlouhých výměnách najednou ztrácela. Za pomoci publika bojovala a postupně odvrátila odvážně tři setboly - první za stavu 4:5, další dva o dva gamy později. Vynutila si tie-break, v kterém stejně jako v sadě neudržela vedení 3:0, ale nakonec set získala po dvojchybě Kerberové.

Kanár ve druhém setu

Druhý set začala Krejčíková špatně, zhoršil se její pohyb a chybovala. Viditelně bojovala se zdravotními problémy, nedobíhala míče a ve druhé sadě dostala "kanára". Poté se nechala ošetřit. "Nešlo mi odrazit se, bolí mě ten vnitřek," říkala fyzioterapeutovi Pavlu Kovačovi na kurtu.

V rozhodující třetí sadě prohrávala 1:3, ale bojovností dokázala vyrovnat na 3:3 a vyslechla si dlouhé ovace publika. Bývalá jednička Kerberová ale vracela neúnavně jeden míč za druhým, Češka kazila a přišla o podání na 3:4. Za stavu 4:5 ještě měla brejkbol, aby utkání prodloužila, ale Němka poslala míč na lajnu a vzápětí Krejčíková utkání ztratila.

"Bojovala jsem na sto procent a myslím, že se nemám za co stydět," řekla Krejčíková. "Bylo to super, i když se mi to nepodařilo Jak hala burácela, jak jsme se tahaly a všichni stáli za mnou. Fakt jsem si to užívala a můj tenis se díky tomu zlepšoval a zlepšoval. Byla škoda, že se mi to na konci nesešlo. Chybělo uhrát dva míče jinak a mohla jsem být asi o něco šťastnější."

Chtěla hrát i čtyřhru, ale tým rozhodl, že ji nahradí Hradecká. "Samozřejmě, že mě to táhlo na kurt, ale věřím, že holky ten bod urvou a já pošetřím síly na další zápasy," uvedla Krejčíková. "Teď to necháme na pokoji a budeme řešit další den. Nejdůležitější je pořádně se vyspat, nabrat energii, abych byla co nejvíc ready na další zápasy," řekla.

V úterý se Němky střetnou se Švýcarskem. České tenistky čeká druhý souboj skupiny se Švýcarkami ve čtvrtek od 17:00. Ze skupiny postoupí do pátečního semifinále jen vítězky.