"Jak to teď je, nic nestojí Novaku Djokovičovi v cestě k účasti na French Open," řekla Mauresmová na tiskové konferenci k přípravám na letošní ročník pařížského grandslamu. Podle pořadatelů bude prvním bez jakýchkoliv koronavirových omezení od vypuknutí pandemie před dvěma lety.

Daniil Medveděv.
VIDEO: Záchvat vzteku. Medveděv prohrál a rozmlátil raketu. Rus přišel o trůn

Francie od pondělí zrušila omezení takřka ve všech veřejných prostorách s výjimkou nemocnic, domů s pečovatelskou službou a hromadné dopravy. V areálu Roland Garros se tak bude moci hrát před plnou kapacitou hledišť a Djokovič bude smět i bez vakcinace na kurty.

Dvacetinásobný grandslamový šampion přišel kvůli svému odporu k očkování o start na Australian Open, kde pak Rafael Nadal získal rekordní 21. grandslamový titul. V současnosti nemůže čtyřiatřicetiletý Srb hrát ani na prestižních turnajích v Indian Wells a v Miami, protože bez očkování nedostal povolení ke vstupu do USA.

Naomi Ósakaová opouští v slzách kurt.
Seš marná, Naomi! Ósakaová se po výkřiku z publika rozplakala, dostala kanára

Šéf francouzské tenisové federace Gilles Moretton je sice optimistou, ale varoval, že do květnového začátku Roland Garros se ještě mohou podmínky změnit. "Virus tu pořád cirkuluje a musíme být opatrní. Pokud se to zase stane a vláda přijme nová opatření, nebudeme z nich vyjmuti," konstatoval.