"Bohužel se musím odhlásit, ale jsem šťastná z tenisu, který jsem tady v Chicagu předváděla," uvedla Vondroušová v prohlášení pořadatelů, jimž poděkovala za organizaci turnaje.

Jednačtyřicátá hráčka světového žebříčku Vondroušová postoupila do čtvrtého semifinále v sezoně po páteční třísetové bitvě s domácí Američankou Danielle Collinsovou. Svěřenkyně trenéra Jana Mertla se mohla pokusit oplatit Muguruzaové drtivou porážku ze semifinále turnaje v Melbourne před Australian Open. Poté se Vondroušová dostala mezi nejlepší čtyři ještě v Tokiu a před dvěma týdny v Lucemburku.

Česká tenistka Karolína Muchová.
Série nepovedených výsledků končí Muchové sezonu, chce doléčit břišní sval

Dvojnásobná grandslamová vítězka Muguruzaová postoupila v Chicagu bez boje už podruhé, v osmifinále nenastoupila k zápasu její soupeřka Viktoria Azarenková z Běloruska. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Tunisanka Ons Džabúrová a Jelena Rybakinová z Kazachstánu.

Olympijská vítězka Švýcarka Belinda Bencicová v repríze olympijského semifinále z Tokia vzdala Rybakinové za stavu 4:6 a 1:3 poté, co si poranila pravé koleno. "Takhle jsem samozřejmě zápas končit nechtěla. Přeju Belindě brzké uzdravení," řekla Rybakinová.

Japonská tenistka Naomi Ósakaová.
Zbavila se depresí? Ósakaovou to po pauze táhne zpátky na tenisový kurt

Džabúrová zdolala nasazenou jedničku Elinu Svitolinovou z Ukrajiny poprvé na čtvrtý pokus. Světová šestnáctka přehrála šestou tenistku žebříčku 6:4, 6:2. "Jsem ráda, že jsem se poučila z předchozích porážek, nejen proti ní," uvedla Džabúrová, jež v červnu v Birminghamu vyhrála jako první Tunisanka v historii turnaj WTA.