Čtyřiadvacátá tenistka světového žebříčku bude v New Yorku obhajovat loňské osmifinále, ve kterém vypadla s Viktorií Azarenkovou. V letošním roce se jí zatím na grandslamech dařilo. Na Australian Open došla do semifinále, v Paříži skončila ve třetím kole a na Wimbledonu jí vystavila stopku ve čtvrtfinále Němka Kerberová.

Pro úspěch na americkém betonu bude důležitý zdravotní stav nasazené hráčky číslo 22. S tím často bojuje a skrečovala také před jedenácti dny v osmifinále turnaje v Cincinnati kvůli břišnímu svalu.

Česká tenistka Marie Bouzková na US Open.
Bouzková si zamilovala atmosféru arény Arthura Ashe. Lekla se ovací Tysonovi

Na tiskové konferenci před posledním grandslamem sezony přiznala, že stále není úplně stoprocentně fit. „Ještě něco dolaďujeme, ale snažíme se připravit moje tělo i hru nejlépe, jak to půjde. Doufám, že to bude dobré,“ sdělila Karolína Muchová.

Ta je ráda, že v ochozech budou moci fandit diváci. „Na kurtu je potom úplně jiná akustika a dynamika. U mě je to hlavně jiné v tom, že si ráda předávám energii s fanoušky,“ potvrdila.

V úvodních třech kolech jí los přál, protože nepotká nasazenou soupeřku. Ta měla čekat případně ve 3. kole, jenže domácí Jennifer Bradyová se odhlásila. Naopak v osmifinále může narazit pětadvacetiletá hráčka na ten největší kalibr - světovou jedničku Ashleigh Bartyovou.

Novak Djokovič po triumfu na Australian Open
Vlk proti ovcím? Djokovič sahá po kalendářním Grand Slamu, hlad ho neopouští

„Ale žádný bič, kam bych měla dojít nebo co od sebe očekávám, nemám. Beru to kolo od kola a nechám na kurtu všechno už v zápase prvního kola,“ prozradila Muchová, se Španělkou jediný vzájemný duel v roce 2016 na antuce prohrála.

Podle programu by se na kurt číslo 6 měla vydat až jako poslední ve čtvrtém zápase v pořadí, což by mohlo být okolo půl jedenácté večer.