Příběh číslo jedna. Nick Kyrgios: "Jsem v šoku."

Australský tenista vypadl v osmifinále s Richardem Gasquetem. Když pak slyšel, co o něm koluje po internetu, zhrozil se. "Dozvěděl jsem se, že bych neměl reprezentovat Austrálii, že jsem hrál ostudně… Je to hrozné číst, jsem přece lidská bytost," podotkl.

Jenže pozor, dvacetiletý tenista v tom není tak nevinně a urážky na jeho adresu nesměřovaly jen od zhrzených sázkařů. Během zápasu, který prohrál 5:7, 1:6, 7:6 a 6:7, si trapně měnil ponožky, hádal se a za nepřístojné chování mu hrozí pokuta (až 160 tisíc liber).

"Nevíte, jak těžké je každý den vstávat a slýchat urážky," dodal syn řeckého otce a malajsijské matky.

Příběh číslo dva. Novak Djokovič: "Omlouvám se."

Vzpomínáte? Na turnaji v Miami hrál srbský bohatýr finále s Andy Murraym. Prohrál druhý set, což ho naštvalo a zařval si. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby hned u něj nestál sběrač míčků. Tehdy se Djokovič omluvil s tím, že nechtěl nikoho vyděsit.

Jenže situace se opakuje, tentokráte na Wimbledonu jeho křik odnesla sběračka.

"Nebylo to nic proti ní. Je mi to líto, pokusím se jí omluvit osobně," líčila na tiskové konferenci světová jednička mezi muži. Na obranu rodáka z Bělehradu lze dodat, že šlo o dohrávku dlouhé bitvy s Kevinem Andersonem (6:7, 6:7, 6:1, 6:4 a 7:5).

Příběh číslo tři. Victoria Azarenková: "Hekám málo."

Když se řekne jméno Victoria Azarenková, lidé si možná vzpomenou na to, že byla světovou jedničkou. Jenže mnozí ihned dodají, že jde o jednu z nejméně sympatických hráček na okruhu. Mnozí nemohou vystát její hlasitý projev (nebo-li hekání).

Ááách, ozývá se při každém jejím úderu do míčku. A řeč na to přišla i během Wimbledonu. Běloruská tenistka v bitvě se Serenou Williamsovou (6:3, 2:6 a 3:6) bojovala, dřela, někdy i nadchla. Ale našli se fanoušci, kteří na centrkurtu neskrývali smích.

Ano, mohl za to její "hluk". "Už jsem unavená z toho, že se mě na to zase někdo ptá," dodala k otázce na "hekání". A ihned dodala, že trénovala vedle Rafaela Nadala a ten ji mnohonásobně překoná. Pravda, jejich zápas v mixu by asi stál za to…