Španělský obhájce titulu a první hráč světového žebříčku ze Srbska nastoupí na centrálním dvorci Philippa Chatriera k druhému zápasu v pořadí, od 14:00 zahájí program dne Američanka Serena Williamsová se Sarou Erraniovou z Itálie.

Nadal usiluje na pařížské antuce o desátý titul, což se ještě nikomu na jednom grandslamu nepodařilo.

Djokovič touží po zkompletování kariérního Grand Slamu a v případě vyřazení by pro letošek o šanci přišel.

"Teď je to nejlepší hráč na světě. O tom není pochyb," řekl Nadal na adresu svého soupeře. "Ovšem ať nepočítá, že se vzdám bez boje. Budu bojovat, dám do toho všechno. Mám šanci ho porazit," věří rodák z Mallorky. Co zaznělo z úst favorita? "Bude to zvláštní. Nejsem zvyklý na to, abych s ním hrál tak brzy," přiznala srbská hvězda.

Do akce půjde i Lucie Šafářová, ve čtyřhře po boku Bethanie Mattekové-Sandsové. Můžou jen překvapit - čeká je nasazený pár číslo jedna (Martina Hingisová a Sania Mirzaová). Nabitý program má i Lucie Hracká (čtyřhra a mix).

Středeční program French Open (14:00):

Kurt Philippa Chatriera: S. Williamsová (1-USA) - Erraniová (17-It.), Djokovič (1-Srb.) - Nadal (6-Šp.).
Kurt Suzanne Lenglenové: Bacsinszká (23-Švýc.) - Van Uytvancková (Belg.), Murray (3-Brit.) - Ferrer (7-Šp.).
Kurt č. 1 (12:30): Hingisová, Mirzaová (1-Švýc./Indie) - Matteková-Sandsová, Šafářová (7-USA/ČR), Hsieh Su-wej, Pennettaová (4-Tchaj-wan/It.) - Hlaváčková, Hradecká (9-ČR), čtvrtý zápas Čeng Ťie, Kontinen (Čína/Fin.) - Hradecká, Matkowski (ČR/Pol.).