Španělští tenisté Feliciano Lopez a Fernando Verdasco rozesmutnili argentinské fanoušky v Mar del Plata. V sobotní čtyřhře porazili domácí pár David Nalbandian a Agustin Calleri ve čtyřech setech a Jihoevropané se tak ve finále Davis Cupu ujali vedení 2:1. Od zisku salátové mísy je dělí jediný bod.

Bouřlivé publikum slavilo, když Nalbandian s Callerim vyhráli první set 7:5, pak už ale dění na dvorci opanovali Španělé. Druhou sadu vyhráli stejným poměrem jako jejich soupeři tu první.

„Bylo nezapomenutelné hrát před publikem, které takhle zpívalo. I když podporovalo Argentinu,“ ocenil domácí fanoušky Lopez.

Rozhodující zlom v utkání představoval dramatický třetí set. Lopez s Verdascem v něm vedli už 5:1, ale domácí reprezentanti dokázali dovést sadu až do tie breaku. V něm naopak vedli 5:1 Argentinci, jejich soupeři pak ovšem získali šest míčů v řadě a set vyhráli.

„Ztratili jsme vedení 5:1 a museli jít do tie breaku, to pro nás bylo hodně těžké. Hlavně psychicky. Ale zvládli jsme to a od té chvíle jsme hráli čím dál tím lépe,“ řekl k infarktovému třetímu setu Verdasco.

Ve čtvrté sadě už Argentinci neměli síly na zvrat v utkání. Lopez se tak po pátečním triumfu nad domácí jedničkou Juanem Martinem Del Potrem mohl radovat z druhého získaného bodu.

Právě Del Potro by měl soubojem s Davidem Ferrerem otevřít nedělní program, ale světová devítka se potýká se zdravotními problémy a jeho účast je v ohrožení.