Od té doby uplynulo už skoro třiadvacet let. Z patnáctiletého děvčátka je dnes jedna z nejlepších tenistek všech dob. Na kontě má 23 grandslamových titulů ve dvouhře, vydělala si stovky milionů dolarů a také v šestatřiceti letech patří mezi nejlepší.

I královna Serena se ale někdy utne. Na turnaji v San Jose včera vypadla už v prvním kole, když utrpěla nejdrtivější porážku své předlouhé kariéry. Prohrála dokonce hůř, než ve zmíněném debutu v roce 1995. Britka Johanna Kontaová ji vyprovodila z kurtu po setech 6:1 a 6:0. Jedním slovem: ostuda.

Devátý kanár v kariéře

„Myslím, že v prvním setu jsem vůbec nebyla dobrá. Soupeřka tak získala sebevědomí a toho pak využívala. Ve druhé sadě byla bezchybná,“ zhodnotila dost unikátní duel Williamsová.

V kariéře odehrála bezmála tisícovku zápasů (a to je řeč jen o dvouhře a oficiálních turnajích) a nikdy se jí nestalo, že by získala jeden jediný game. Pokud jde o kanára, toho dostala teprve podeváté, poprvé po čtyřech letech.

„Bylo zjevné, že Serena ani zdaleka nehrála tak, jak umí,“ komentovala zvláštní výsledek vítězka Kontaová. „Já se snažila nemyslet na to, proti jaké neuvěřitelné šampionce hraji, a soustředila jsem se na vlastní výkon,“ dodala bývalá hráčka první desítky žebříčku.

Návrat pokračuje

Pokud jde o Williamsovou, nesmíme zapomínat na to, že kalifornské klání je jejím teprve pátým turnajem po porodu. Před třemi týdny se přitom americká veteránka probojovala do finále Wimbledonu a v žebříčku se po mateřské pauze vyšplhala už na 26. příčku.

I přes včerejší výsledkový kolaps je skoro jisté, že se v nejbližších týdnech posune ještě výš. A na domácí US Open bu-de stoprocentně připravená.